Безконтактні картки ростуть в 7 разів швидше, ніж класичні платіжні картки - Mastercard

23 червня 2017, 19:00
Україна йде за сценарієм розвитку cashless-економіки навіть швидше Європи. Якщо кількість звичайних карт зростає на 5% в рік, то кількість безконтактних карт на 37% збільшилася

Про це під час інтерв'ю з НВ Бізнес повідомила генеральний директор представництва Mastercard Europe в Україні, Молдові, Грузії, Туркменістані, Таджикистані, Киргизстані та Узбекистані Віра Платонова.

Відео дня

"У Польщі безконтактна картка приживалася 5 років, у нас - 2 роки. NFC-технологія, оплата телефоном ще тільки з'являється в Європі, а у нас вже три банки підключені на сьогодні до так званої платформі NFS - Ощадбанк, Приватбанк і Кредобанк", - розповідає вона.

За інформацією Платонової, в Україні відбувається більше 40 тис. платіжних операцій в місяць за допомогою телефонів, хоча запустили сервіс тільки кілька місяців тому.

Говорячи про загальну кількість і обсяги безготівкових розрахунків, вона повідомила, що вже 70% всіх операцій з картками відбувається не в банкоматі, а в магазинах.

"Якщо в 2011 році ми починали з того, що 8% всіх транзакцій по обороту коштів відбувалися у торговій мережі, то зараз це вже більше 35%. У нас вже добре розвинена інфраструктура. Навіть за перший квартал 2017 роки кількість терміналів збільшилася на 17%", - говорить вона.

Показати ще новини
Радіо NV
X