Реформа банківської системи під загрозою – Гонтарева

10 березня 2016, 15:40
Другий етап банківської реформи – перезавантаження – має закінчитися в середині поточного року, але лише за умови, що Україна отримає черговий транш від МВФ, заявила голова Національного банку Валерія Гонтарева.

Про це заявила голова Національно банку (НБУ) Валерія Гонтарева під час 12-ої щорічної інвестиційної конференції Dragon Caрital.

Гонтарева зауважила, що банківська система вже пережила найгірші часи.

Відео дня

"Я була в Давосі, коли з’явилась інформація, що українська банківська система найгірша у Європі. Але так було у 2014 році, – розповіла очільниця регулятора. – Банки, які мали погані кредитні портфелі, які управлялися олігархами, насправді були найгіршими в світі".

На думку Гонтаревої, зараз ситуація змінилася завдяки тому,що НБУ провів аудит 30 найбільших банків, і тому, що 20 з них докапіталізувалися у минулому році. А також завдяки тому, що банківської ліцензії позбавилися 65 банків.

"Ми пройшли очищення банківської системи. Решта банків докапіталізувалися", – підкреслила голова НБУ.

МВФ дає позитивну оцінку реформам у Національному банку.

"Зараз це зовсім не той центральний банк, який був на початку 2014 року", – зауважив голова представництва фонду в Україні Жером Ваше.

Але для продовження співпраці цього замало. За словами Ваше, попри прогрес у досягненні макроекономічної стабілізації, позитивні зміни у курсовій, монетарній політиці, енергетичній та нафтогазовій галузях, потрібно більше досягнень у боротьбі з корупцією.

"Звичайно, ми слідкуємо не лише за створенням НАБУ і їх діями. Але й за тим як захищаються інтереси інвесторів. Спостерігаємо, як власники банків використовують свої банки для перерозподілу інвестицій, і те що багато бізнесменів мають вплив на політику. Це все має великий вплив на ситуацію в країні і добробут населення", – зауважив Ваше.

Показати ще новини
Радіо NV
X