Банківська криза 2014-2017 років коштувала Україні 40% ВВП - USAID

28 вересня 2018, 08:38

Втрати від банківської кризи 2014-2017 років в Україні оцінюються в 40% валового внутрішнього продукту (ВВП). А кількість банків скоротилася вдвічі.

Про це йдеться у дослідженні USAID Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання, передає Укрінформ.

Крім того, наголошується, що навіть у тих банках, які залишилися працювати на ринку, рівень непрацюючих кредитів досягає понад половини кредитного портфеля, і, наприклад, в Приватбанку він доходить до 80%.

Відео дня

"Багато з тих банків, що залишилися, мають надзвичайно високий рівень непрацюючих кредитів (56% від загальної суми кредитів та більш 80% - у Приватбанку)", - йдеться у дослідженні.

Ці дані USAID наводить як один з низки факторів, що стримують розвиток лізингу в Україні.

"Якщо додати до цього суттєві прогалини в правовій і нормативній базі, проблеми з судовою системою і корупцією, то можна легко зрозуміти, чому ризик в лізинговому бізнесі викликає занепокоєння. Можуть виникати проблеми з вилученням дорогого устаткування (наприклад, створюються перешкоди у доступі на територію). У свою чергу це призводить до судових позовів, в яких лізингодавці мають невеликі шанси на перемогу через високу корумпованість судів", - наголошується у дослідженні.

Дослідження було проведено експертами Проекту USAID Трансформація фінансового сектора і є першим детальним аналітичним оглядом ринку лізингових послуг в Україні, де розглядаються основні тренди галузі та визначаються перепони для розвитку індустрії в цілому.


Проект Агентства США з міжнародного розвитку в Україні Трансформація фінансового сектору в Україні розпочався наприкінці минулого року з метою підтримки та здійснення реформ в Україні і триватиме до грудня 2020 року. Основними компонентами проекту є підвищення довіри до банківської системи та підвищення рівня користування банківськими послугами; трансформація регуляторного середовища небанківського фінансового сектору; розширення доступу до фінансових послуг та активніше використання цифрових фінансових рішень; збільшення доступу до фінансування для малого та середнього бізнесу; підтримка збалансованості і стабільності пенсійної системи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X