Банки подали позов проти Кабміну

6 квітня 2016, 16:49
Незалежна асоціація банків України (НАБУ) подала позов в Окружний адмінсуд суд столиці з вимогою скасувати постанову Кабміну про виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ і вибору уповноваженого банку

У НАБУ впевнені, що таким рішенням уряд дискримінує не тільки комерційні банки, але і безпосередньо громадянам України, оскільки фактично позбавляє всіх гравців фінансового ринку рівних умов.

Відео дня

Українці не будуть мати законного права самостійно вибирати будь-який банк для отримання зарплати.

"За останні два роки Кабінет міністрів і Національний банк прийняли чимало дуже важливих і вдалих рішень, які сприяють відродженню фінансового сектору України в рамках узгодженого з МВФ плану змін і підписаної президентом програми реформ "Україна-2020". Та постанову № 37 до них, на жаль, не відноситься", - заявив голова Ради НАБУ Роман Шпек.

"Ми просили Міністерство фінансів і НБУ сісти за стіл переговорів і прийти до спільної згоди мирним шляхом. На жаль, далі публічних обіцянок справа не пішла. Оскільки у Незалежній асоціації банків входить найбільша кількість гравців фінансового ринку, на які загалом припадає близько 90% активів всієї банківської системи, ми вирішили не миритися з таким станом речей і захищати право на єдині умови конкуренції в суді", - пояснив Роман Шпек.Він пояснив, що протягом двох місяців неодноразово звертався до уряду з проханням скасувати або переглянути його.

Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну №37 від 20 січня, до банків, що претендують на обслуговування працівників бюджетної сфери, пред'являються нові, більш жорсткі вимоги. На обслуговування бюджетників можуть претендувати тільки найбільші банки країни, частка активів яких становить не менше 1% від усієї банківської системи. Однак реально взяти участь у конкурсі зможуть тільки 2 комерційні банки з 110 нині діють в Україні, які відповідають іншій вимозі постанови - наявності облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в обсязі не менше 20% регулятивного капіталу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X