Банки готові до відкриття ринку землі - заступник голови НБУ

9 серпня 2019, 09:06

Для банківської системи земельна реформа буде хорошим кроком, тому що з’явиться додатковий актив, який може виступати в якості забезпечення по кредитах.

Про це заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб сказав в інтерв'ю виданню Financial Observer.

«Земля - актив. Банківська система готова до роботи з землею. Для банківської системи це буде хорошим кроком, тому що це означає, що з'являється додатковий актив, який може виступати в якості забезпечення», - зазначив він.

Відео дня

Сологуб підкреслив, що ринок землі в Україні вже існує, але знаходиться в тіні, тому ціни на землю «спотворені». На його думку, реформа наведе порядок.

На думку заступника голови НБУ, Міжнародний валютний фонд не буде вимагати від України негайно провести земельну реформу, але цього може вимагати Світовий банк.

Нагадаємо, вчора президент Володимир Зеленський заявив, що земельна реформа в Україні буде проведена вже в цьому році, а ринок землі запрацює в 2020-му.

"У цьому році ми обов'язково проведемо земельну реформу, що вже в наступному році дозволить створити ринок землі на 40 млн га, яка є найкращою в світі за якістю», - сказав він.

Раніше про необхідність провести земельну реформу вже в цьому році заявляв заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук. Згідно з найбільш радикальною моделлю, скасування мораторію призведе до прискорення економічного зростання України на 3% в рік, а відповідно до найменш радикальної - на 0,5%, розповів він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X