Банкам пропонують контролювати фінансові операції держслужбовців онлайн

22 березня 2016, 18:55
В Україні запустили Реєстр національних публічних діячів pep.org.ua, покликаний протидіяти відмиванню коштів з держави через міжнародні та українські банки

Розробники додали туди інформацію про "публічних діячів", їхні зв’язки з іншими публічними діячами, установами та родичами, яких, відповідно до українського законодавства, банки вважають клієнтами з підвищеним ризиком.

Відео дня

В ньому зібрали понад 10 00 осіб. З них 6 000 - держслужбовці, які за українським законодавством є публічними діячами, 4 500 - особи, які з ними пов’язані та 2 400 держкомпаній, керівники яких також є публічними діячами.

"За останні два роки в Україні збанкрутіли понад 60 банків. Принаймні 10 з цих банків підозрюються у відмиванні грошей через кореспондентські рахунки в західних банках. Через неналежний фінансовий контроль клієнтів із підвищеним ризиком Україна втратила мільярди гривень", - розповідає Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції.

У Реєстрі є два типи профілів публічних діячів: базові та розширені. Розширені профілі містять документально підтверджену з офіційних джерел інформацію про місце роботи особи, його ділові та родинні зв’язки, зв’язки з іншими політичними діячами та факти, що свідчать про репутацію особи – чи фігурує вона в кримінальних провадженнях, має судимість, замішана у гучних корупційних скандалах тощо.

Нагадаємо, голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що корупційні схеми в Україні є найскладнішими в Європі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X