Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Банкам пропонують контролювати фінансові операції держслужбовців онлайн

22 березня 2016, 18:55
206
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні запустили онлайн Реєстр держслужбовців, аби банки могли перевіряти своїх клієнтів

Фото: pixabay / JirkaF

В Україні запустили Реєстр національних публічних діячів pep.org.ua, покликаний протидіяти відмиванню коштів з держави через міжнародні та українські банки

Розробники додали туди інформацію про "публічних діячів", їхні зв’язки з іншими публічними діячами, установами та родичами, яких, відповідно до українського законодавства, банки вважають клієнтами з підвищеним ризиком.

В ньому зібрали понад 10 00 осіб. З них 6 000 - держслужбовці, які за українським законодавством є публічними діячами, 4 500 - особи, які з ними пов’язані та 2 400 держкомпаній, керівники яких також є публічними діячами.

"За останні два роки в Україні збанкрутіли понад 60 банків. Принаймні 10 з цих банків підозрюються у відмиванні грошей через кореспондентські рахунки в західних банках. Через неналежний фінансовий контроль клієнтів із підвищеним ризиком Україна втратила мільярди гривень", - розповідає Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції.

У Реєстрі є два типи профілів публічних діячів: базові та розширені. Розширені профілі містять документально підтверджену з офіційних джерел інформацію про місце роботи особи, його ділові та родинні зв’язки, зв’язки з іншими політичними діячами та факти, що свідчать про репутацію особи – чи фігурує вона в кримінальних провадженнях, має судимість, замішана у гучних корупційних скандалах тощо.

Нагадаємо, голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що корупційні схеми в Україні є найскладнішими в Європі.

Головне

Україна/Події

12 грудня, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися