Банк групи Континіум підозрюється у виведенні $100 млн

19 липня 2017, 17:25
Суд надав Нацполіції доступ до банківських документів десятка фірм, які разом із Банком інвестицій та заощаджень підозрюються у незаконному виведенні коштів в офшори

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду від 6 червня, пише Finbalance.

Клопотання слідчих задоволене в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом протиправних дій службових осіб Банку інвестицій та заощаджень.

Відео дня

З матеріалів випливає, що службові особи банку використовують схеми виведення за кордон валютних коштів та обготівковують їх через компанії з ознаками фіктивності.

Зокрема, вказані клієнти банку здійснили фінансові операції з переказу коштів нерезидентам за кордон на підставі зовнішньоекономічних договорів, які передбачали імпорт транспортних засобів, сплату за автомобілі, комплектуючі та інше.

У період із квітня по серпень 2015 року, використовуючи підконтрольні підприємства, перераховано $97,3 млн та €2 млн на рахунки підконтрольних іноземних фірм на Кіпрі, Панамі та у Великій Британії.

Банк інвестицій та заощаджень підконтрольний групі Континіум, до якої також належить мережа АЗС WOG.

Згідно з даними НБУ, основними власниками банку є Сергій Лагур, Степан Івахів, Петро Димінський та ін., які також є серед бенефіціарів групи Континіум.

Лідером групи тривалий час вважався Ігор Єремеєв, який загинув у серпні 2015 року через нещасний випадок. Єремеєв очолював депутатську групу Воля народу у Верховній Раді.

Показати ще новини
Радіо НВ
X