Банк Ахметова купив найдорожчий лот серед активів ліквідованих банків - ЗМІ

17 жовтня 2016, 10:11
Перший український міжнародний банк (ПУМБ) Ріната Ахметова купив на електронному майданчику найдорожчий лот - права вимоги за кредитом маслоекстракційного заводу (МЕЗ) в Харківській області.

Згідно з паспортом лота, розміщеному на сайті ФГВФО( Фонда гарантування вкладів фізосіб), йдеться про борг Чугуївського МЕЗ перед банком Форум, пише liga.net.

На сьогодні це найдорожчий лот із активів ліквідованих банків. Під час торгів ціна об'єкта зросла зі стартових 150,65 млн грн до 158,18 млн грн.

Відео дня

Щоправда, стартова ціна становила спочатку 215,21 млн грн. Згідно з презентацією активу на сайті ФГВФО, сума заборгованості МЕЗ перед банком - 261,47 млн грн.

Перша спроба продати борг Чугуївського МЕЗ була зроблена 21 червня, але провалилася через відсутність покупців.

Ще тричі не вдалося знайти потрібну кількість претендентів на актив, адже для проведення аукціону має бути не менше двох учасників.

Відтак ціну знизили до 150,65 млн грн.


Перший Український Міжнародний Банк заснований 1991 року і є одним з найбільших банків України за обсягом активів.Основним власником є український бізнесмен Рінат Ахметов через компанію СКМ Фінанс.


З п'ятої спроби актив таки знайшов нового власника - три претенденти змогли підвищити ціну на 5% від стартової. Ім'я покупця в ФГВФО не розголошують.

За даними ЛІГИ, борг Чугуївського МЕЗ викупив ПУМБ, з яким у власника Чугуївського МЕЗ давні кредитні рахунки.

Цю інформацію підтвердив заступник голови правління банку Костянтин Школяренко.

"Як основний фінансовий партнер Чугуївського МЕЗ, ПУМБ вирішив викупити права вимоги за кредитом банку Форум і таким чином консолідувати в заставі цілісний майновий комплекс підприємства", - пояснив він.

Таким чином кредит банку Форум був викуплений і буде відображено на балансі ПУМБ.

Показати ще новини
Радіо NV
X