Бальцерович назвав рішучі та всеосяжні реформи більш ефективними, ніж поступові

11 травня 2016, 18:35
Співголова Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович назвав рішучі та всеосяжні реформи більш ефективними, ніж поступові, передає Інтерфакс-Україна

Виступаючи на XXV щорічних зборах керуючих Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Лондоні Бальцерович заявив, що при реформах однією з поганих порад є рекомендація щодо їх поступовості і відстрочки.

Відео дня

"Країни, які були цьому раді, заплатили дуже високу суспільну ціну, вони прийшли до більш низького доходу на душу населення, ніж наприклад, Польща чи країни Балтії, які не витрачали часу. ...Відстрочка своєчасних рішень може призвести до нових проблем, таких як "капіталізм для своїх", що вже потребує інших підходів для їх вирішення", - сказав він.

Іншою помилковою точкою зору, за словами Бальцеровича, є відстрочка лібералізації заради побудови кращих державних інститутів влади.

"Ви не можете побудувати кращі інститути, якщо ви не провели лібералізацію і не стабілізували економіку. Емпіричні дані підтверджують, що країни, які провели масштабну лібералізацію і стабілізацію, досягли найкращих результатів у побудові державних інститутів влади", - зазначив він.

Важливим фактором при проведенні реформ є і реформістська риторика, так як "мова може бути деструктивною, особливо вирази типу "шокова терапія" і йому подібні".

"Популісти дуже часто вдаються до них (виразів - Ред.) для того, щоб залякати людей. Це спостерігалося як у Польщі, так і в Україні... Необхідно говорити про те, як швидко ти рухаєшся, на якому фронті, який план дій. Якщо ти достатньо рішучий, ти зможеш дерегулювати і стабілізувати економіку за кілька місяців, оскільки все це стосується зняття обмежень. Але не можна денаціоналізувати економіку за кілька місяців, для цього потрібні роки, і вираз "шокова" денаціоналізація виглядає дивним", - пояснив він.

Нагадаємо, 21 квітня Кабінет міністрів України створив групу міжнародних експертів, на чолі з екс-міністром фінансів Словаччини Іваном Міклошем, до її складу увійшов і екс-віце-прем'єр-міністр Польщі Лешек Бальцерович.

22 квітня президент України Петро Порошенко призначив польського реформатора Бальцеровича представником президента у Кабінеті міністрів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X