Бальцерович назвав рішучі та всеосяжні реформи більш ефективними, ніж поступові

11 травня 2016, 18:35
269
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

При реформах однією з поганих порад є рекомендація щодо їх поступовості і відстрочки

Співголова Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович назвав рішучі та всеосяжні реформи більш ефективними, ніж поступові, передає Інтерфакс-Україна

Виступаючи на XXV щорічних зборах керуючих Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Лондоні Бальцерович заявив, що при реформах однією з поганих порад є рекомендація щодо їх поступовості і відстрочки.

"Країни, які були цьому раді, заплатили дуже високу суспільну ціну, вони прийшли до більш низького доходу на душу населення, ніж наприклад, Польща чи країни Балтії, які не витрачали часу. ...Відстрочка своєчасних рішень може призвести до нових проблем, таких як "капіталізм для своїх", що вже потребує інших підходів для їх вирішення", - сказав він.

Іншою помилковою точкою зору, за словами Бальцеровича, є відстрочка лібералізації заради побудови кращих державних інститутів влади.

"Ви не можете побудувати кращі інститути, якщо ви не провели лібералізацію і не стабілізували економіку. Емпіричні дані підтверджують, що країни, які провели масштабну лібералізацію і стабілізацію, досягли найкращих результатів у побудові державних інститутів влади", - зазначив він.

Важливим фактором при проведенні реформ є і реформістська риторика, так як "мова може бути деструктивною, особливо вирази типу "шокова терапія" і йому подібні".

"Популісти дуже часто вдаються до них (виразів - Ред.) для того, щоб залякати людей. Це спостерігалося як у Польщі, так і в Україні... Необхідно говорити про те, як швидко ти рухаєшся, на якому фронті, який план дій. Якщо ти достатньо рішучий, ти зможеш дерегулювати і стабілізувати економіку за кілька місяців, оскільки все це стосується зняття обмежень. Але не можна денаціоналізувати економіку за кілька місяців, для цього потрібні роки, і вираз "шокова" денаціоналізація виглядає дивним", - пояснив він.

Нагадаємо, 21 квітня Кабінет міністрів України створив групу міжнародних експертів, на чолі з екс-міністром фінансів Словаччини Іваном Міклошем, до її складу увійшов і екс-віце-прем'єр-міністр Польщі Лешек Бальцерович.

22 квітня президент України Петро Порошенко призначив польського реформатора Бальцеровича представником президента у Кабінеті міністрів.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Країни

Вчора, 18:06

article_img
Історична поразка. Британські ЗМІ - про долю Мей, країни та Brexit після провалу угоди з ЄС
Події

Вчора, 15:52

article_img
Заради дитини. В Україні пропонують урівняти права батьків-одинаків
Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто

Головне

Економіка

Вчора, 14:18

article_img
Україна очікує два транші МВФ по $1,3 мільярда протягом року
Наукпоп

Вчора, 21:13

article_img
Обдурити світло. Британські фізики створили пристрій, який порушує закони природи
Економіка

Вчора, 16:15

article_img
Смолій: Україна завершила 2018 рік з найвищим за сім років зростанням ВВП й найнижчою за п'ять років інфляцією