Бахматюк закликав НБУ до переговорів, Укрзалізниця купила паливо за світовими цінами та інші головні новини бізнесу

13 лютого 2018, 20:20

ТОП головних новин бізнесу за 13 лютого від НВ Бізнес.

Екс-власник банків ВіЕйБі (VAB) і Фінансова ініціатива Олег Бахматюк заявив, що готовий погасити всі борги, але Національний банк України (НБУ) відмовляється вести з ним переговори.

Відео дня

Бахматюк звинувачує главу НБУ Валерію Гонтареву в доведенні банків до банкрутства. Він стверджує, що робив все, щоб врятувати банк, але, на його думку, у Нацбанку була інша мета. "Був сильний опір керівництва: Гонтарева не хотіла абсолютно цим питанням займатися", - заявив Бахматюк і розповів, як привіз $200 млн в Адміністрацію президента, але Гонтарева не захотіла їх брати.

За його словами, в цій ситуації він "продовжує сподіватися", але не стільки на прихід нового глави НБУ, "а просто на повернення здорового глузду".

Укрзалізниця перейшла на формульне ціноутворення

Державна Укрзалізниця підписала перші договори на поставку дизельного палива із застосуванням формульного ціноутворення.

Як повідомив глава компанії Євген Кравцов, ціна може переглядатися при поставці кожної партії пального і буде залежати від динаміки котирувань Platts і курсу валют. Завдяки цій закупівлі УЗ вже заощадила 70 млн грн, оскільки початкова ціна була вищою.

Бізнесу за рік донарахували 8 млрд грн податків

У 2017 році Державна фіскальна служба (ДФС) провела 652 документальні позапланові перевірки платників податків. За рішеннями судів, було донараховано 8,1 млрд грн податків разом зі штрафними санкціями.

В Україні бот вперше зареєстрував торгову марку

Український інтернет-сервіс PatentBot вперше провів успішну реєстрацію торгової марки в Україні.

"Автоматизація дійсно можлива", - заявили його творці. Торгова марка була зареєстрована за прискореною процедурою, її власники вже отримали всі необхідні документи.

Київ вирішив провести новий тендер на Wi-Fi в метро

Київська міська державна адміністрація (КМДА) має намір оголосити тендер на будівництво мережі Wi-Fi в метро столиці до кінця березня 2018 року, оскільки попередній договір довелося розірвати через невиконання ряду умов.

Основною умовою нового тендеру в КМДА називають надання доступу до мережі інтернет на безоплатній основі на всіх станціях метрополітену. До тендеру планується залучити міжнародні та українські компанії.

Такими були головні ділові новини вівторка.

Показати ще новини
Радіо NV
X