Багато проблем. Російський економіст Владислав Іноземцев розповів про дірки в державному бюджеті Росії

26 жовтня 2016, 12:59
Дешева нафта створила в російському бюджеті дірку в 2,5 трлн рублів за 2016 рік

Про це заявив директор Центру досліджень постіндустріального суспільства і професор Вищої школи економіки в Москві Владислав Іноземцев в інтерв'ю журналу Новое Время.

Відео дня

За його словами, для закриття цієї діри є два резервних фонди. Це Резервний фонд, в якому залишилося 4 трлн руб. і Фонд національного добробуту (ФНБ), в якому формально 7 трлн.

Хоча, на думку експерта, з них близько 2,5 трлн вже розтикані за різними вигідними проектами типу залізної дороги в нікуди, стадіону ні про що і так далі.

Це було зроблено ще раніше, коли здавалося, що все добре, уточнив економіст.. У будь-якому випадку, думаю, там зараз є ще близько 4,5 трлн. Тобто десь близько 9 трлн рублів в кубушці лежить, і це може фінансувати систему ще на два з половиною.

"Зараз ми маємо $60 млрд в Резервному фонді і приблизно $80 млрд у ФНБ. Разом у уряду - $140 млрд. Ці гроші є частиною резервів Центробанку. Коли гроші резервних фондів вичерпаються, Центробанк скаже: все, у вас нуль. Він не може витрачати ці гроші на фінансування дефіциту бюджету або на Пенсійний фонд, а виключно на те, щоб підтримувати рубль в разі атаки на нього. І продавати валюту, якщо приходять продавці рублів – наприклад, для закупівель по імпорту", - заявив він.

Тому якщо кожен рік в бюджеті Росії буде дірка в 3 трлн руб. – а це приблизно $50 млрд, або 3,5% ВВП,- необхідно шукати якісь джерела її покриття.

"Уряд хотів продати кілька держкомпаній – Роснефть, Башнефть, пакет акцій в Алмази Росії-Саха і ще якісь корпорації середнього розміру. Це все могло дати в кращому випадку $15 млрд. Але навіть це поки не продається, тому що йде велика внутрішня боротьба", - уточнив Іноземцев.

Інтерв'ю з Владиславом Іноземцевим читайте в новому номері журналу Новое Время — №40 від 28 жовтня 2016 року

Показати ще новини
Радіо NV
X