«Хочемо залучити 1 млрд грн до бюджету до кінця року». Голова гральної комісії назвав дату запуску ринку

4 листопада 2020, 13:56

Голова комісії з регулювання азартних ігор і лотерей Іван Рудий розраховує, що цей ринок запрацює 15 грудня.

Про це він сказав в інтерв'ю Liga.net.

«Що стосується ринку, ми розраховуємо, що він запрацює 15 грудня. Але по суті все залежить від того, коли Кабінет міністрів погодить ліцензійні умови», - зазначив Рудий.

Відео дня

Кабмін призначив його головою комісії 28 жовтня. Уряд також затвердив членом регулятора Євгена Гетьмана, заступника директора державного спеціалізованого підприємства Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами. За словами Рудого, ще четверо членів комісії будуть рекомендовані на цьому тижні.

Голова комісії розповів, що знайомий із заступником глави Офісу президента Кирилом Тимошенком і його радником Борисом Баумом, «який курирує питання трансформації українського грального ринку».

«Баум наш ключовий консультант. Але у мене є розуміння світових трендів, розуміння того, що таке гральний ринок, я стежу за цією сферою. Адже це прекрасний інструмент для залучення інвестицій в країну і наповнення бюджету гуманним способом. Це по суті просто бізнес, в якому важливо розуміти свої сильні і слабкі сторони, враховувати ризики і мати стратегію розвитку», - заявив Рудий.

Відповідаючи на питання про те, чи є у нього «розуміння розкладів на ринку», голова комісії сказав, що не є прихильником «боротьби з вітряними млинами і створення складнощів до їх виникнення».

«Будемо розбиратися з усіма питаннями по факту їх появи. Поки все тільки починається», - додав він.

Рудий очікує, що найближчим часом буде прийнятий законопроєкт 2713-д про оподаткування доходів від проведення азартних ігор і лотерей.

«У нас є амбіція залучити до кінця року 1 млрд грн до бюджету від продажу ліцензій і запуску ринку... Це мої особисті амбіції, які, я вважаю, в нинішніх умовах реально реалізувати. Ніяких завдань зверху мені не ставили, окрім як сформувати працюючий контролюючий орган на гральному ринку», - пояснив він.

У середині серпня в Україні набув чинності закон, яким Верховна Рада легалізувала азартні ігри (казино, букмекерські пункти, зали ігрових автоматів). Щоб гральний бізнес зміг почати працювати легально, потрібна Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей. Це регулятор, який буде розробляти ліцензійні умови і видавати ліцензії; вести ряд нових реєстрів; створить виключний перелік грального обладнання, що підлягає обов'язковій сертифікації, та перелік тих, хто може проводити сертифікацію. Поки регулятор не може почати роботу, оскільки стане повноважним після призначення більше половини членів (чотирьох з семи).

Іван Рудий - ветеран АТО, який з 2013-го по 2018 рік працював в медіахолдингу StarLightMedia олігарха Віктора Пінчука. У 2020 році він повинен був очолити збірну України на Іграх Нескорених (Invictus Games) в Гаазі (Нідерланди), але через пандемію коронавірусу змагання перенесли на наступний рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X