Авторинок бере нові висоти. Автопродаж зростають третій місяць поспіль

4 квітня 2016, 16:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У березні 2016 року на українському ринку автомобілів було продано майже 5 тис. нових автомобілів, повідомляє інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting

Цей показник зріс майже в 2 рази порівняно з березнем 2015 року і на 16% вище, ніж у лютому 2016 року.

Лідером березневих продажів стала японська компанія Toyota – 596 автомобілів. Цей показник на 67% вище, ніж минулого місяця, і більше, ніж у 3 рази вищий, за результат березня минулого року. Друге місце посіла французька Renault – 511 машин, це на 19% більше, ніж минулого місяця, і майже в 2,5 рази вище показника березня 2015 року.

Відео дня

Минулого місяця вперше за всю історію українського авторинку в трійку лідерів продажів увійшов бренд BMW – 274 автомобіля, це на 30% більше показників минулого місяця і в 2,8 рази вище торішніх продажів.

Старший аналітик ІК "Арт Капітал" Олексій Андрейченко пояснює, що новина позитивна для українських виробників і дистриб'юторів. Ринок починає показувати стійке зростання. "Поки найбільші зміни спостерігаються в попиті на автомобілі середньої і преміальної цінової категорії", - каже Андрейченко.

Втім, за словами директора з маркетингу групи компаній АІС Сергія Боровика, збільшення продажів майже на 100% - це звичайно ж гарний ріст, але абсолютна цифра, як була маленькою, такою і залишається. “У березні минулого року був найгірший показник за останні 20 років, - каже Боровик. - В кінці лютого і на початку березня минулого року був найвищий курс валюти, він доходив до 40 грн за долар. Тому у всіх ціни на автомобілі були за курсом 30 грн за долар, відповідно вони були космічні".

В цілому, за підсумками першого кварталу український авторинок показав зростання на 50%.

“Враховуючи слабку динаміку продажів в першій половині минулого року, можна очікувати продовження тенденції зростання більш, ніж на 30% у найближчі місяці. Така динаміка може підштовхнути ЗАЗ до запуску конвеєра, який стояв з початку року", - каже Андрейченко.

"Якщо курс гривні буде стабільний, то квітень повинен бути такий же, як березень", - говорить Боровик. За його словами, в хороші роки березневі продажі були трохи вище, ніж квітневі.

Директор аналітичної компанії AUTO-Consulting Олег Омельницький очікує, що в квітні продажі зростуть ще приблизно на 60%". За словами Омельницького, стабілізація валюти, зростання економіки, поліпшення споживацьких настроїв та початок активного автокредитування – це ті фактори, які зараз необхідні для зростання автомобільного ринку в Україні.

Нагадаємо, в лютому українці купили більше нових автомобілів (4,2 тис. машин), ніж імпортні з пробігом (2,2 тис. машин).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X