Автор Doing Business порадив інвесторам не вкладати гроші в Україну - Перша шпальта

18 березня 2016, 16:48
Причина в тому, що за цілий рік уряд так і не спромігся провести необхідні реформи

Кроків у вірному напрямку на шляху реформування української економіки за останні роки було досить мало. Один з них - податкова реформа, хоча й та, схоже, мало кому сподобалася, заявив в інтерв’ю програмі Перша шпальта (ПШ) автор рейтингу Doing Business віце-прем’єр, міністр фінансів Болгарії у 2009 – 2013 рр. Сімеон Дянков.

Відео дня

З його словами, мало що змінилося в управлінні державною власністю. Минуло більше року роботи уряду, а серйозних реформ не було.

"Думаю, що цей уряд вже не зможе зробити серйозних реформ! Вони мусять дати це зробити комусь іншому. Тим, кому до снаги буде зробити так, аби економіка почала рости. Лише в цьому випадку можна буде інвестувати. А поки що, я би порадив інвесторам зачекати!"- заявив Дянков.

Змінити ситуацію може так званий уряд технократів, вважає болгарський економіст.

"Тобто такий уряд, який би був сформований з людей що не матимуть політичних амбіцій, та політичних зав’язків, - пояснює головний економіст ІК Dragon Capital Олена Білан. - Уряд, який складається з професіоналів у своєму напрямку".

Практика призначення уряду технократів - досить розповсюджена. До цього вдаються зазвичай, коли виборці зневірилися в тому, що обрані їми політики можуть бодай щось змінити в країні, додає голова Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Через це пройшли такі країни яка Естонія, Словаччина, Польща, Болгарія і навіть Італія.

Дянков пояснив, що у 2009 році його запросили працювати в болгарському уряді. Тоді він покинув престижну роботу у Світовому банку в Вашингтоні, погодившись на зарплатню в 30 разів меншу, ніж в нього була у США. Він планував працювати в уряді Болгарії рік або два та залишився довше.

Таких людей, які б могли працювати в технократичному уряді в Україні, в світі багато. Це ті, хто навчався в Україні, а потім отримав гарну освіту за кордоном. Дянков заявив, що й сам знає таких людей. І вони б погодилися приїхати в Україну навіть за невеликі кошти, як би розуміли, що вище керівництво країни рішуче налаштоване на реформи.

"Очевидно люди можуть пристати на такі умови на нетривалий період. Скажімо - на рік. Адже реформи зазвичай не вимагають багато часу", - вважає Дянков.

Також у програмі дивіться спецрепортаж присвячений результатам реформи банківського ринку. Та інтерв’ю голови правління Правекс-Банку Тараса Кириченка. А також обговорення проблеми реформи газового ринку за участю директора з розвитку Нафтогаз Україна Юрія Вітренка, та виконавчого директора ІК Concorde Capital Андрія Геруса.

Завершуе выпуск "розбір польотів" від Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X