Автомобілі для МВС приїдуть без сплати мита

30 листопада 2016, 17:36
У Верховну Раду внесено законопроект про те, щоб закупівлю кросоверів для МВС звільнити від сплати ввізного мита

Про це радник голови МВС Антон Геращенко повідомив у прямому ефірі телеканалу NewsOne.

За його словами, це зроблено для того, щоб можна було купити на 60 машин більше, ніж було заплановано раніше.

Відео дня

Раніше, голова МВС Арсен Аваков повідомив, що парк Національної поліції поповниться на 651 новий Mitsubishi Outlander PHEV за гроші кіотської угоди. На придбання машин буде виділено 956 млн грн.

Нагадаємо, кіотський протокол — це міжнародна угода, прийнята в Кіото (Японія) в грудні 1997 року. Вона зобов'язує розвинені країни і країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів.

Згідно з цією угодою, Японія купила українські квоти на вивезення парникових газів. Вона виділила гроші Україні під умови, що Україна їх може витрачати тільки на енергозберігаючі технології. 27 травня 2016 року на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення використати залишок отриманих від Японії кіотських грошей на закупівлю гібридних автомобілів для Нацполіції.

Раніше ці кошти використовувалися для модернізації рухомого складу київського метрополітену (1,9 млрд грн), а також модернізації парку автомобілів МВС (близько 0,5 млрд грн).

Перша частина таких автомобілів були Toyota Prius (близько 1,5 тис. од.). Але ці машини не дуже добре пристосовані для наших реалій, зазначає Геращенко. Оскільки взимку і сільською місцевістю ці машини практично проїхати не можуть. "Тому було прийнято рішення оголосити тендер на закупівлю за рахунок коштів японських кіотських грошей вже машини підвищеної прохідності, тобто машини, які мають дві умови – підвищену прохідність і гібридну силову установку", - пояснює радник голови МВС.

Геращенко також додає, що у світіі нібито лише дві компанії випускають такі машини - Toyota і Mitsubishi. За його словами, довго велися переговори з цими компаніями. І ось тільки нещодавно обрали Mitsubishi, оскільки вони надали вигідніші умови.

Mitsubishi Outlander PHEV (Plug-In Hybrid) – повнопривідний компактний кросовер, який випускається з 2013 року. Зовнішніх відмінностей від звичайної версії Outlander практично немає. Його гібридна установка схожа з іншою моделлю Mitsubishi I-MiEV. Колеса обертають два електромотори. На передню вісь передається 60 кВт потужності і 137 Нм крутного моменту. На задню вісь, при тій же потужності, передається 195 Нм. Атмосферний 2-літровий двигун має у своєму арсеналі 121 к.с. і 190 Нм крутного моменту. Загалом же віддача гібридної установки становить 221 к. с. Це дозволяє кросоверу розганятися практично, як і гібридній моделі іншого японського автовиробника Toyota Prius – за 11 секунд. Але головна перевага кросовера – це його кліренс 190 мм проти 145 мм у Prius.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як повідомляється на сайті МВС, закупівля відбуватиметься через систему публічних закупівель ProZorro. Сьогодні закупівля або передоплата ще не була здійснена. “Закупівля буде через дилера компанії Mitsubishi, якщо вона переможе. Оскільки крім покупки автомобіля, треба надалі проводити гарантійний ремонт кілька років, обладнати їх спеціальними раціями, маячками і т. д.", - каже Геращенко. Скільки потрібно буде переможцю грошей на додаткове обладнання, поки не відомо.

Показати ще новини
Радіо NV
X