Австрійський суд дозволив екстрадувати Фірташа в США

21 лютого 2017, 15:26
Колегія суддів Вищого земельного суду Відня задовольнила апеляцію прокуратури Австрії на рішення суду першої інстанції про відмову в екстрадиції українського бізнесмена Дмитра Фірташа в США за запитом американської влади

"Суд задовольнив скаргу прокуратури на екстрадицію Дмитра Фірташа в США, ухваливши, таким чином, рішення, відмінне від суду першої інстанції", - цитує Інтерфакс-Україна слова судді.

Відео дня

У той же час він уточнив, що "федеральний міністр юстиції приймає остаточне рішення про екстрадицію".

Суддя також підкреслив, що таке рішення про екстрадицію не є визнанням того, що обвинувачений є злочинцем.

Він додав, що в 2016 році було розглянуто близько 90 таких справ. Суддя ще раз підкреслив важливість формальної перевірки запиту: чи існують підозри про можливість здійснення запитуваного на екстрадицію вчинити правопорушення. За його словами, США пред'явили достатньо документів, щоб зробити висновок про обгрунтованість підозр. Суддя зазначив, що підозри грунтуються на свідченнях двох свідків. Один з них, радам Сінгх, показав, що обвинувачений робив пожертвування, щоб "поповнити" кишені службовців.

Другий свідок - брат померлого прем'єра одного з індійських штатів - повідомив, що $8 млн було використано на сплату хабарів, а не на сплату якихось зборів. У цього свідка був контакт з обвинуваченим, він вказав, як перераховувалися ці "камуфляжні" суми, уточнив суддя.

Підозрюється, що були пожертвування партіям, додав суддя.

Суддя зазначив, що наявні розбіжності в показаннях свідків будуть розглядатися вже в ході справи в країні, що подала запит на екстрадицію, тоді як в справі про екстрадицію в Австрії допит цих свідків не передбачений.

Суддя уточнив, що в даний час один зі свідків знаходиться в Москві, а інший - в Індії.

Чи є зв'язок з Семеном Могилевичем - для суду не має значення в цій справі, додав глава судової колегії. За його словами, принцип двосторонньої караності працює в цій справі, так як мова йде про спробу дати хабар, нехай і через посередників.

Нагадаємо, що засідання почалося вранці 21 лютого з короткого виступу представника австрійської прокуратури, який зайняв близько 15 хвилин. В ході нього було заявлено про деякі нові дані з боку американських правоохоронців після рішення суду першої інстанції 30 квітня 2015 року на користь Фірташа. Вони також повідомили про нові звинувачення на адресу українського бізнесмена з боку іспанського правосуддя.

В серпні 2016 року Конституційний суд Австрії відмовився визнавати незаконним рішення про екстрадицію в США українського олігарха Дмитра Фірташа.


Український олігарх, голова ради групи компаній Group DF Дмитро Фірташ був затриманий поліцейськими у Відні за запитом американського Федерального бюро розслідувань (ФБР) і поміщений в слідчий ізолятор 12 березня 2014 року.

Через день суд вирішив залишити його під арештом з можливістю звільнення під заставу в €125 млн. Сума була визначена, виходячи з фінансового стану олігарха і тяжкості інкримінованих йому злочинів. 21 березня олігарх був випущений під домашній арешт, де очікував на рішення суду з приводу екстрадиції до США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X