Авіаперевезення йдуть на зліт

23 травня 2016, 18:56
Обсяг пасажирських авіаперевезень в Україні за січень-квітень 2016 року становив 1,8 млн осіб, що майже на 13% більше аналогічного періоду 2015 року. Про це повідомляє Державна служба статистики України

Прес-секретар компанії Міжнародні авіалінії України(МАУ) Євгенія Сацька пов'язує зростання пасажиропотоку з збільшенням парку літаків, збільшенням частот і нових напрямів. За словами генерального директора авіакомпанії Atlasjet Україна (бренд Atlasglobal) Сергія Подгородецького, обсяг пасажирських авіаперевезень зріс в цілому з початку активної діяльності ряду українських авіакомпаній за чартерними програмами.

Відео дня

У свою чергу експерт напрямки транспорту некомерційної організації Офіс ефективного регулювання Сергій Хижняк пов'язує збільшення пасажиропотоку насамперед з низькою порівняльною базою минулого року. "Бо в першій половині минулого року авіаперевезення продовжували падати і тільки в другій половині намітилася тенденція до зростання", - пояснює експерт. - Головний драйвер зростання – це авіакомпанія МАУ, яка залучає у свій "хабовий" аеропорт Бориспіль міжнародний трансфер. Це пасажири між третіми країнами, які пересаджуються в Борисполі. "Якщо відняти ці транзитні перевезення, українські пасажири все ще літають мало", - додає він

Зараз настає літній сезон, який дуже важливий авіакомпаніям. "Влітку авіакомпанії заробляють гроші, а взимку працюють у збиток", - пояснює Хижняк. Але зараз є інші нюанси - проблема в нестабільній ситуації Туреччини і Єгипту. "Багато пасажирів замислюються летіти туди чи ні", - говорить експерт.

"Туреччина і Єгипет – це чартерні напрямки і залежать від бажання замовника(туроператорів)", - говорить Сацька. Підгородецька зазначає, що Єгипет і Туреччина значно знизили ціну за турпакет, і український пасажир відреагував на це. "Плюс, стабілізувалася ситуація з цінами на регулярних рейсах у авіакомпаній-нерезидентів, вони забезпечують близько 60% пасажиропотоку в Україну", - пояснює директор Atlasjet.

За словами прес-секретаря Windrose airlines Вікторії Виходцевої, обсяг пасажироперевезень у Туреччину зріс. "Це пов'язано з найбільш економічним пропозицією щодо готельної бази", пояснює вона. - У Єгипту спостерігається більш спокійна динаміка".

У компанії МАУ відзначають, що в минулому році флот налічував 31 літак, а вже в 2016 році має зрости до 40. "Це майже на чверть збільшення парку", - каже Сацька. - Відповідно пасажиропотік буде зростати. За її словами, в цьому році МАУ очікує зростання пасажиропотоку на рівні 18-20% щодо 2015 року.

За словами Виходцевої, Windrose airlines в цьому році планує збільшити пасажиропотік до 400 тис. осіб, щодо 2015 року в 312 тис пасажирів.

Зростання авіаперевезень буде залежить також від платоспроможності населення. "Люди не стають заможнішими, очікування щодо змін у населення негативні", - каже Хижняк. За словами експерта, можливо буде переорієнтація на відпочинок всередині країни. Це Чорноморське, Азовське узбережжя або Карпати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X