Аваков розповів, якою має бути нова податкова поліція

27 лютого 2017, 20:08
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що новий орган, який прийде на зміну податковій міліції, повинен акумулювати роботу всіх відомств, які займаються боротьбою з економічними злочинами проти держави

"Я підтримаю створення Служби фінансових розслідувань за максималістської моделі - якщо забирати повноваження, то у всіх. Але щось мені підказує, що президент не ухвалить рішення забрати у Служби безпеки України настільки потужну структуру під таку сумнівну модель, яку пропонує Мінфін", - заявив він в інтерв'ю Економічній правді.

Відео дня

При цьому він назвав запропоновану Мінфіном модель СФР "суцільним сумбуром і набором фраз". "Я не буду підтримувати створення "виродка", сформованого за принципом "в одних забираємо, а інших не чіпаємо", - додав глава МВС.

Аваков заявив, що Служба фінансових розслідувань повинна працювати під керівництвом Кабінету міністрів через МВС. При цьому він відкинув ідею, що Службу може контролювати Міністерство фінансів.

На даний час боротьбою з економічними злочинами проти держави займаються управління К Служби безпеки України і Департамент захисту економіки Національної поліції. Розслідуванням злочинів, пов'язаних із контрабандою, здійснює управління К СБУ. Департамент захисту економіки НП забезпечує супровід 96 видів економічних злочинів. Колишня податкова міліція розслідувала справи за вісьмома статтями Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що в кінці 2016 року Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом з 1 січня 2017 року. У зв'язку з цим Міністерство фінансів підготувало законопроект про створення фінансової поліції.

Показати ще новини
Радіо НВ
X