Аудитори виявили порушень в тендерах на 36 млрд грн

22 листопада 2017, 12:45
Державна аудиторська служба України за підсумками січня-жовтня 2017 року виявила порушень тендерних процедур на загальну суму 36,5 млрд грн

Про це повідомила голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова в ефірі телеканалу Еспрессо.

За її словами, з початку року Держаудитслужба провела 877 контрольних заходів щодо здійснення держзакупівель, під час яких було виявлено порушень на 8,6 млрд грн.

Відео дня

Це ті кошти, розтрату яких службі вдалося запобігти. Матеріали щодо них вже передано правоохоронцям.

Але крім перевірок Держаудитслужба також проводила моніторинг закупівель. Гаврилова наголосила, що в цьому випадку йдеться не про активні дії її відомства, а лише про те, що фахівці могли тільки аналізувати порушення, але не могли вплинути на них (оскільки порядок проведення моніторингу не врегульовано на законодавчому рівні).

За її словами, результати перевірки близько 5 тис. закупівель показали, що з порушеннями проводилися близько 50% тендерів.

"Моніторинг, який був нами проведено за 10 місяців 2017 року, дав нам сьогодні можливість проаналізувати процедур на 38,6 млрд грн. При цьому встановили, що з цього обсягу (більш ніж 2500 процедур) майже половина процедур проведена з порушеннями законодавства. Відповідно, на 27,9 млрд грн - дійсно були порушення законодавства закупівель ", - повідомила Гаврилова.

Раніше стало відомо, що система публічних закупівель ProZorro запускає механізм обчислення шахрайства в тендерах. Зокрема, нові індикатори будуть автоматично визначати потенційні порушення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X