Аудитор із "великої четвірки" завищував в кілька разів вартість застав Приватбанку - НБУ

18 січня 2017, 10:10
У Нацбанку заявили, що міжнародна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) завищувала вартість заставного майна Приватбанку, пише Дело 

За словами директора департаменту управління ризиками НБУ Ігоря Будника, PwC надавала Приватбанку одночасно послуги оцінювача і аудитора, що є конфліктом інтересів.

Відео дня

Як приклад у НБУ навели випадок, коли PwC оцінювала завод з виробництва алкогольних напоїв. Як пояснив Будник, у звіті було сказано, що оцінювався цілісний майновий комплекс, включаючи нерухомість і обладнання, що все це належить одній юрособі.

"Коли ми перевірили, виявилося, що цій юрособі належить тільки нерухомість, а обладнання перебуває в власності абсолютно іншої компанії. Зрозуміло, нерухомість без обладнання малоліквідна - її вартість в п'ять-шість разів менша, ніж вартість цілісного майнового комплексу ", - уточнив він.

За словами начальника відділу оцінки та моніторингу застав Департаменту управління ризиками НБУ Тетяни Сірош, є питання і до загального підходу до оцінки PwC.

"Є питання і до загального підходу до оцінки - оцінювався діючий бізнес, дохід, який генерувало виробництво, але ж без обладнання нерухомість не може сама працювати. Ми запрошували директора компанії і оцінювача, питали, що це за оцінки, на що вони відповіли, що не вважали за потрібне провести ідентифікацію цього об'єкта ", - зауважила вона.

У свою чергу Будник заявив, що подібні проблеми були практично по всіх об'єктах застави Приватбанку, які оцінювала PwC.

"Ось ще один цікавий приклад - PwC оцінювали літаки. У звіті сказано, що вони провели візуальний огляд літаків в аеропорту Бориспіль. Як підтвердження в звіт була вклеєна фотографія судна з інтернету, де на задньому плані було написано "Міжнародний аеропорт Анталії", - розповів Будник.

За словами менеджерів НБУ, анулювання сертифіката може стати єдиною відповідальністю, яку може понести PwC, проте НБУ очікує, що філія PwC в Україні буде закритий.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X