Аудитор EY не шукав інсайдерські кредити в Приватбанку – Рожкова

12 липня 2017, 16:10
Перед аудиторською компанією EY не ставили завдання знайти у балансі Приватбанку кредити, видані пов'язаним із колишніми власниками підприємствам

Про це повідомила заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова під час робочої наради у Комітеті ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Відео дня

"До завдань EY не входило вивчення проблематики інсайдерських кредитів Приватбанку в рамках підготовки висновку до звітності банку за 2016 рік. Підтвердження інсайдерського характеру кредитів, наданих Приватбанком колишнім пов’язаним особам входить до переліку завдань forensic audit", - передають слова Рожкової у прес-службі НБУ.

Судова експертиза (forensic audit), як нагадала вона, має завершитися до кінця вересня поточного року.

"Всі дії Національного банку щодо відстоювання інтересів держави у справі Приватбанку, в тому числі в судах, є повністю послідовними, публічними, прозорими та зрозумілими і залишаться такими й надалі", – заявила Рожкова.

Окрім того, за її словами, Приватбанк, згідно з висновками аудитора, перетворився на фінансову піраміду перед націоналізацією.

При цьому аудитор EY поставив під сумнів роботу свого конкурента PwC щодо Приватбанку.

Серед ключових висновків аудитора заступниця голови НБУ виділила також той факт, що у Приватбанку 86% кредитів юрособам не забезпечені заставою.

Показати ще новини
Радіо НВ
X