Найсерйознішого удару по корпоративному управлінню завдав особисто Зеленський — Андерс Аслунд
Президент Зеленський по ряду причин зацікавлений у згортанні корпоративної реформи.
Про це заявив незалежний член наглядової ради Укрзалізниці Андерс Аслунд, пише НВ Бізнес у статті Коломойський, Медведчук чи Зеленський? Як іноземців видавлюють з наглядових рад держкомпаній і банків в Україні.
За словами, Аслунда, він упевнений, що особисто Зеленський завдав найсерйознішого удару по ефективному корпоративному управлінню в своєму виступі у Верховній Раді 4 березня 2020 року (тоді ж був відправлений у відставку Кабмін Олексія Гончарука).
«Він одноосібно пройшовся по зарплатах членів правління і наглядових рад держкомпаній, які з 1 квітня були зменшені до десятикратного мінімального окладу, тобто 47 тис. грн на місяць. Закон про бюджет наклав це обмеження до кінця карантину, але це продовжується… Неможливо зберегти менеджерів, які були б компетентні і чесні з такими зарплатами. Так що дуже скоро ця зарплата вб'є хороше корпоративне управління в Україні. З того, що я чув, президент повністю керується даними опитувань, оскільки іноземці і висока державна оплата вважаються непопулярними», — поділився Аслунд.
За словами Аслунда, додатковим важливим мотивом є те, що велика кількість людей в оточенні Зеленського хочуть отримати роботу в радах директорів і наглядових радах державних компаній.
«Імовірно, вони очікують, що їм будуть платити інші, а не самі ці компанії, тому їх інтерес полягає лише в тому, щоб отримати ці робочі місця», — пояснив він.
«Я не бачу підтримки з боку адміністрації Зеленського для якісного корпоративного управління в державних компаніях. Навпаки, адміністрація веде атаку на наглядові ради великих державних компаній», — заявив Аслунд.
Він також відзначив сильну ксенофобську тенденцію, що підігрівається частиною фракції Слуга народу, яка орієнтується на Коломойського.
«Їх бойове гасло — „соросята“, діти Сороса, маючи на увазі, що іноземці, особливо представники Заходу, погані, — сказав Аслунд. — Очевидно, що основний інтерес, що стоїть за злісними атаками на хороше корпоративне управління, — це матеріальні інтереси старого істеблішменту, як це видно з депутатів Коломойського, які очолюють цю атаку. Деякі люди хочуть вивести незалежних директорів і замінити їх надійно корумпованими службовцями».
На думку Аслунда, якщо кампанія Зеленського проти якісного корпоративного управління буде успішною, наслідком буде те, що реформи в державних компаніях залишаться в глухому куті, як і боротьба з корупцією.
«Результатом буде підтримання низької продуктивності, низьке економічне зростання і збереження корупції в українській економіці», — резюмував член наглядової ради Укрзалізниці.
Повну версію статті Коломойський, Медведчук чи Зеленський? Як іноземців видавлюють з наглядових рад держкомпаній і банків в Україні читайте тут.