Аслунд: МВФ і Євросоюз сумніваються в Україні

8 лютого 2018, 16:30

Міжнародний валютний фонд (МВФ), а також Європейський Союз висловлюють сумніви в тому, що Україні вдасться виконати свої зобов'язання.

Про це в інтерв'ю НВ заявив американський професор економіки і старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

"Сьогодні і у МВФ, і у ЄС дуже високі сумніви, що Україна виконає свої зобов'язання перед МВФ", – сказав він.

Відео дня

Аслунд уточнив, що у фокусі уваги зараз знаходиться два болючих питання: створення антикорупційного суду і ціни на газ. При цьому, що стосується першого, – це повинен бути по-справжньому незалежний орган.

"Президент Порошенко втратив повагу західних колег через законопроект про антикорупційний суд, поданий 22 грудня. Його зміст навряд чи передбачає створення суду незалежного і компетентного, на що вказала і Венеціанська комісія. Крім того, подати його майже в переддень католицького Різдва теж не дуже чесно – виглядає так, ніби це зроблено, щоб законопроект не читали і не помітили", – зазначив економіст.

Що ж стосується цін на газ, Аслунд нагадав, що в Україні досі діють різні тарифи для населення і промислових підприємств.

"Поки існує нерівність цін, вона завжди буде використовуватися в корупційних схемах. На жаль, Україна все ще зволікає з вирівнюванням цін і підняттям тарифів для населення", – пояснив Аслунд.

Нагадаємо, напередодні в МВФ заявили, що група експертів Фонду 12 лютого прибуде до Києва для проведення технічних консультацій з українською владою. Однак, як уточнили у Фонді, "це не оціночна місія в рамках перегляду програми МВФ, терміни для відправки оціночної місії ще не встановлені".

Читайте інтерв'ю з Андерсом Аслундом в свіжому номері журналу Новое Время№5 від 8 лютого 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X