Антимонопольний комітет рекомендував уряду змінити наглядові ради держбанків

11 січня 2018, 11:37

Наявність в наглядових радах держбанків одних і тих же представників держави може спотворювати конкуренцію на ринку банківських послуг, і таку ситуацію слід виправити.

Такі рекомендації Міністерству фінансів дав Антимонопольний комітет України (АМКУ), передає Інтерфакс-Україна.

"Вжити заходів щодо забезпечення умов призначення глав і членів наглядової ради держбанку і банку з держчасткою, що унеможливлюють здійснення ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок", - йдеться в документі АМКУ.

Відео дня

Антимонопольне відомство нагадує, що його рекомендації є обов'язковими і про їх результати слід повідомити в 30-денний термін.

АМКУ зазначає, що наразі в кожному з чотирьох держбанків - Приватбанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку - є члени наглядових рад трьох інших держбанків. Крім того глава наглядової ради Ощадбанку є також головою наглядової ради Укрексімбанку.

"Ринкове становище банків держсектора і одночасне заняття одними і тими ж особами посад в органах управління декількох таких банків може мати негативний вплив на конкуренцію на ринку банківських послуг", - зазначає антимонопольне відомство.

Воно також вказує на позицію Національного банку України, який також виступає за створення ізольованою від політичного впливу системи управління діяльністю держбанків через наглядові ради, більшість у яких складуть незалежні члени.

Зазначимо, що частка держбанків на ринку збільшилася до 55,2% від активів всієї банківської системи країни.

Раніше стало відомо, що АМКУ завершив розслідування змови Приватбанку, Ощадбанку та Укргазбанку через їх одночасне зниження ставок за депозитами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X