Антимонопольний комітет почав розслідування щодо цін на ринку нафтопродуктів

22 січня 2016, 17:21
Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв заявив, що АМКУ розпочав розслідування на ринку нафтопродуктів через підозру, що ціни на ньому встановлювалися з порушенням законодавства

Про це він заявив 22 січня на нараді з питань ціноутворення на ринку нафтопродуктів та якості нафтопродуктів.в Кабінеті міністрів у відповідь на вимогу прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка "з'ясувати, чи є змова на ринку нафтопродуктів", - повідомляє Урядовий портал.

Відео дня

Прем'єр заявив, що "за дивним збігом обставин основні оператори поділилися на групи, і ці групи дуже синхронно і швидко приймають рішення про зміну ціни".

У свою чергу, голова АМКУ зазначив, що на ринки нафтопродуктів "є ознаки паралельної антиконкурентної поведінки декількох гравців".

"Встановлюються ціни, що не відповідають динаміці світових ринкових котирувань. І залишаються стабільними незалежно від того, як змінюються міжнародні ціни на основних біржових майданчиках на бензин А-95", - пояснив Терентьєв.

На його думку, відхилення цін є аномальними, їх "неможливо було встановити без певних зловживань, порушень законодавства, маніпулювання чи то якістю, чи в сфері оподаткування".

За словами голови АМКУ, результати розслідування оприлюднять у другій половині лютого.

Нагадаємо, 13 січня повідомлялося, що міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин домовився з нафтотрейдерами про те, що ціни на світлі нафтопродукти повинні відреагувати на падіння нафти протягом двох тижнів.

Перед цим Демчишин заявив, що ціна на бензин повинна бути як мінімум на гривню нижче.

Крім того, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що бачить можливість для зниження вартості палива на автозаправних станціях України, у зв'язку зі здешевленням нафти на світовому ринку.

У свою чергу, генеральний директор мережі WOG Сергій Корецький заявив, що бензин на АЗС України подешевшає, якщо світові ціни на нафту продовжать знижуватися.

22 січня, ціна північноморської нафти марки Brent піднялася вище позначки у 31 долар за барель.

Показати ще новини
Радіо NV
X