Антикорупційний суд може бути запущений до кінця року - глава НАБУ

1 березня 2018, 10:29

Антикорупційний суд може запрацювати в Україні вже до кінця 2018 року, якщо Верховна Рада в найближчий місяць затвердить відповідний закон про його створення.

Про це заявив глава Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник на 14-й щорічній інвестиційній конференції, організованій компанією Dragon Capital 1 березня в Києві.

Відео дня

"Якщо закон буде прийнятий в березні, то, думаю, реально буде запустити Антикорупційний суд до кінця року", - сказав Ситник.

Зазначимо, що Верховна Рада на пленарному засіданні в четвер, 1 березня, має розглянути законопроект №7440 президента Петра Порошенка про створення Вищого антикорупційного суду. Документ є в порядку денному засідання парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) раніше заявив, що ключовими умовами виділення траншу кредиту є ухвалення закону про Антикорупційний суд, а також виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня.

Так, 23 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект Петра Порошенка Про Антикорупційний суд.

Пізніше Європейський Союз (ЄС) розкритикував президентський законопроект, оскільки він суперечить обіцянкам Києва та рекомендації Венеціанської комісії.

МВФ також розкритикував законопроект, стверджуючи, що окремі його положення не сумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з Фондом.

Зауваження МВФ стосуються процедури відбору суддів, положень закону, спрямованих на гальмування створення Антикорупційного суду, а також щодо юрисдикції суду. Всього в МВФ зробили дев'ять системних зауважень.

Крім того, посол США в Україні Марі Йованович заявила, що після реєстрації законопроекту про Антикорупційний суд у Верховній Раді, його необхідно включити до порядку денного та врахувати рекомендації Венеціанської комісії.

Відзначимо, що посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі вважає, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Показати ще новини
Радіо NV
X