Остаточне «прощай» банкам «зомбі»: в НБУ прокоментували підписання «антиколомойського» закону

21 травня 2020, 22:03

Національний банк України нагадав, що підписання президентом Володимиром Зеленським так званого «антиколомойського» закону — це важливий етап співпраці України з новою програмою МВФ.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У Банку очікують новин із Вашингтона про дату засідання Ради директорів МВФ.

«Тільки що Президент підписав закон про банки № 590-ІХ  (Знайомий вам як законопроект № 2571-д) це наше остаточне "прощай" збанкрутілим банкам "зомбі"! » - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У НБУ уточнили, що закон не наділяє НБУ додатковими надповноваженнями; не вводить зовнішнє управління над НБУ; не ставить НБУ вище судової системи; не дозволяє НБУ знищувати банківську систему; не торкається права власності; не має ніякого відношення до ринку землі і її продажу.

Сьогодні, 21 травня, президент Володимир Зеленський підписав закон № 590-ІХ щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, також відомий як « антмколомойський закон ».

Банківський закон встановлює, що колишні та нинішні власники банків, права яких були порушені через незаконні акти НБУ, Фонду гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку або рішення Кабміну, можуть отримати відшкодування збитку тільки в грошовій формі.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла «антиколомойський закон» на позачерговому засіданні 13 травня. Ухвалення «антиколомойского» закону було останньою умовою підписання Україною нової програми з Міжнародним валютним фондом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X