«Антиахметовський законопроєкт» поки не зайшов в Раду через розбіжності між ОП і Мінфіном — ЗМІ

19 травня 2021, 16:47

Законопроєкт про зміни до Податкового кодексу не надійшов на реєстрацію в парламенті. Мінфін і Офіс президента не можуть домовитися через тютюновий акциз.

Урядовий законопроєкт про зміни до Податкового кодексу, який самі автори називали «антиахметівським», поки не зайшов на реєстрацію у Верховній Раді.

Про це повідомляє Економічна Правда з посиланням на джерела.

Відео дня

За даними видання, каменем спотикання став 5% акциз з сигарет. Відзначається, що баталії про те, в якому вигляді випускати законопроект, йшли в Мінфіні і Офісі президента 18 травня весь день і вночі.

За словами співрозмовників ЕП, після прийняття змін з перекладання сплати частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців міста можуть втратити 2,9 млрд грн.

«Зараз йде боротьба, щоб винести ці норми в окремий закон, як це зробили з аграріями», — додав співрозмовник видання.

Про те, що Офіс президента розробляє проект закону про податкові зміни ЗМІ повідомляли ще в кінці квітня. За даними ЕП, номінальним розробником законодавчих змін є Мінфін, але насправді ініціатива «Розширити базу і адміністрування податків» належить Офісу президента.

Одна з найбільш помітних ініціатив завдасть відчутного удару по Метінвесту Ахметова і Вадима Новінського. Йдеться про збільшення ренти на видобуток залізної руди. Таким чином розраховують отримати додатковий ресурс для бюджету обсягом 3 млрд грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X