Укртрансгаз передав функцію технічної експлуатації ГТС України дочірній компанії

2 липня 2019, 10:47

З 1 липня функцію технічної експлуатації газотранспортної системи України передано від Укртрансгазу до ТОВ Оператор ГТС України (100%-ва дочка УТГ), повідомила прес-служба компанії.

"Це послідовний крок в реалізації проекту з підготовки до юридичного та операційного відокремлення функції транспортування газу від видобутку та продажу газу – анбандлінгу. Юридичне відокремлення оператора ГТС є необхідною умовою для сертифікації незалежного оператора, залучення міжнародного партнера та збереження транзиту газу територією України", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

ТОВ Оператор ГТС України буде працювати як окрема юридична структура в підпорядкуванні Укртрансгазу до 31 грудня 2019 року - терміну закінчення поточного договору на транзит природного газу з ПАТ Газпром. За цей час Оператор повинен отримати всі необхідні ліцензії та пройти попередню сертифікацію з боку НКРЕКУ з наступним підтвердженням Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

«1 січня 2020 року Оператор вийде зі складу групи Нафтогаз та буде переданий в управління організації, уповноваженої Кабінетом Міністрів України, що стане остаточним виконанням умови щодо незалежності Оператора ГТС. Взаємодія між Оператором, який обслуговує об’єкти ГТС, та Укртрансгазом, на балансі якого знаходяться об’єкти ГТС, – відбуватиметься на основі договору про технічне обслуговування (SLA)", - розповіли в Укртрансгазі.

До кінця серпня в ТОВ Оператор ГТС України перейде близько 10 тис. співробітників, безпосередньо задіяних в експлуатації ГТС.

"При цьому низка функцій до закінчення поточного контракту з ПАО Газпром 31 грудня 2019 року залишається в складі АТ Укртрансгаз – комерційна діяльність, диспетчеризація, закупівлі, що вимагається поточною ліцензією. Ці функції будуть передані до товариства 1 січня 2020 року після отримання ліцензії від НКРЕКП" , - зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, компанія Оператор ГТС України була створена в лютому 2019 року в рамках анбандлінгу.

Показати ще новини
Радіо NV
X