АМКУ подає до суду на Київраду через заборону продажу алкоголю вночі

26 вересня 2016, 10:06
Позов до Київської міськради в Господарський суд Києва подає регіональне відділення АМКУ через рішення місцевої влади про заборону на торгівлі спиртним з 23:00 до 10:00.

Про це розповів ЛІГА.net голова місцевого АМКУ Олексій Хмельницький.

Суперечка щодо алкоголю між КМДА і АМКУ давня. Влітку цього року комітет зобов'язав Київ скасувати своє рішення про заборону на торгівлю спиртним в МАФах.

Відео дня

"Але жодної відповіді не отримали, хоча неодноразово намагалися вийти на зв'язок", - говорить співрозмовник.

За словами Хмельницького, незаконним є і рішення про обмеження торгівлі спиртним в магазинах. Перед голосуванням проект потрібно було узгодити з Антимонопольним комітетом.

Він також посилається на два рішення Вищого адміністративного суду України, який визнав незаконними подібні обмеження, які вже діють в деяких містах країни.

Київ дійсно не може обмежувати продаж алкоголю в нічний час доби, визнає депутат міськради і співавтор відповідного проекту рішення Владислав Михайленко. Проте, за його словами, підприємці можуть добровільно відмовитися від продажу спиртного вночі, як це сталося в інших містах.

Як прогнозує директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко, так діятимуть далеко не всі. І можливість деся купити алкоголю у період дії заборони може стати додатковою перевагою в очах покупців і нечесним стосовно інших гравців ринку.


Нагадаємо, у четвер, 22 вересня, Київська міська рада прийняла рішення про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі Києва з 23:00 до 10:00 (крім ресторанів).

17 березня Київська міська рада заборонила продавати алкогольні напої у МАФах. Це рішення спровокувало низку протестних акцій зі сторони їх власників.

Зазначимо, про зростання кількості злочинів 21 вересня повідомила голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе. За її даними, в Україні спостерігається зростання кількості злочинів на 23%, серед яких більшість – майнові крадіжки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X