АМКУ порадив створити умови для імпорту електроенергії

19 грудня 2017, 17:16
Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав Міністерству енергетики та Раді Оптового ринку електроенергії рекомендації про можливість залучення імпорту в енергосистему України

Про це повідомила прес-служба комітету.

"На сьогодні доступ до пропускної спроможності міждержавних мереж здійснюється на конкурсній основі, однак можливість імпорту сьогодні обмежена адміністративно", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Так, відомство рекомендує Міненерговугілля внести зміни до Порядку складання річних і місячних прогнозних балансів електроенергії ОЕС України в частині можливості залучення імпорту електроенергії на конкурентних умовах по відношенню до іншої генерації, виходячи з економічної доцільності.

Раді Оптового ринку рекомендується внести зміни в Правила оптового ринку електроенергії в частині введення конкуренції між імпортерами та виробниками, які працюють за ціновими заявками.

Також АМКУ радить прийняти інші необхідні заходи, спрямовані на створення рівних умов для виробників електроенергії та імпортерів про можливість забезпечення ресурсного наповнення ринку.

У відомстві зазначають, що комітет вже рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, розробити і затвердити порядок проведення електронних аукціонів щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних мереж.

Нагадаємо, що імпорт електроенергії в Україну за 11 місяців склав $2 млн.
Показати ще новини
Радіо НВ
X