АМКУ підтвердив злиття МТС і ТриМоб

10 березня 2016, 18:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
АМКУ підтвердив злиття МТС і ТриМоб - фото

Фото: АМКУ/facebook

АМКУ надав можливість усім бажаючим висловитися з приводу можливого об'єднання МТС Україна та ТриМоб

Антимонопольне відомство повідомило про наміри другого за розміром абонбази стільникового оператора поглинути компанію, яка поза конкурсом отримала першу 3G-ліцензію в Україні, але не змогла скласти конкуренції лідерам галузі

Сьогодні Антимонопольний комітет (АМКУ) повідомив про намір МТС Україна (Vodafone Україна) придбати понад 50% у статутному фонді ТриМоба. АМКУ розмістив це повідомлення у розділі опитувань, очікуючи на обґрунтовані «заперечення та міркування щодо зазначеної концентрації». Відомство поставило собі за мету дізнатися думку широкого загалу, як ця угода може вплинути на ринок.

Чутки про намір МТС Україна викупити у підконтрольного Рінату Ахметову Укртелекома першого 3G-оператора виникли ще минулого року. В інтерв’ю журналу Новое Время новий гендиректор МТС Україна Ольга Устинова відмовилася розкрити подробиці угоди. Раніше джерело, знайоме зі станом справ, підтвердило бажання МТС Україна викупити ТриМоб.

За його словами, для МТС Україна найцікавішим активом можуть бути не 300 тис. користувачів, а ліцензія. У аутсайдера ринку є вже готове покриття в містах, які зараз для трійки найбільших операторів залишаються закритими. Київстар, МТС Україна та lifecell не можуть поки що будувати 3G у Запоріжжі, Черкасах і Житомирі, бо там радіочастоти зайняті військовими і вони не обіцяють їх звільнити найближчими місяцями.

Укртелеком отримав радіочастоти у діапазоні 1900-2100 МГц ще у 2005 році – тоді уряд видав 3G-ліцензію державному оператору з метою підвищення інвестиційної привабливості Укртелекома. Найбільші мобільні оператори вкрай різко сприйняли видачу дефіцитної ліцензії без конкурсу, оскільки вже кілька років стояли в черзі на 3G.

Через рік, наприкінці 2006 року Укртелеком запустив свою стільникову мережу, але так і не зміг скласти конкуренцію «великій трійці».

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Технології

Вчора, 09:01

thumb img
Країна розумнішає. Як 3G і 4G змінюють українську економіку
Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ
Економіка

14 червня, 17:00

thumb img
Багаті тихоні. Economist пояснив, чому німецькі багатії відрізняються від американських

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua