АМКУ підозрює нафтотрейдерів у картельній змові

1 лютого 2016, 17:45
Антимонопольний комітет взявся за розслідування можливої змови операторів роздрібного ринку бензину в Україні

Як йдеться у повідомленні комітету, стрімке здешевлення нафти протягом 2015 року та на початку 2016 року у світових ринках зумовило зниження вартості бензинів і дизельного палива на європейських ринках.

Своєю чергою, цінова політика вітчизняних операторів ринку не повною мірою узгоджується із змінами факторів, що впливає на завищення цін на бензин.

Відео дня

АМКУ відзначає, що середні розрібні ціни на бензин А-95 протягом останніх 4 місяців практично було незмінними.

"В останні місяці 2015 року та початку 2016 ряд суб'єктів ринку встановлювали і підтримували однакові ціни на високооктанові бензини, зокрема, на бензин А-95 на рівні 20,99 гривень / літр.
Вказаний рівень цін був високим і, зокрема, перевищував індикативну роздрібну ціну на АЗС у другій декаді січня 2016 року, яка, за розрахунками Міненерго, становить 19,67 гривень / літр", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше НВ дізналося, чому нафтотрейдери не дають бензину дешевшати. Пальне на українських АЗС дешевшає не так значно, як могло б. Нафтотрейдери пояснюють це девальвацією гривні та збільшеними податками, але вплив цих факторів перебільшений.

Показати ще новини
Радіо NV
X