Американці вирішили збільшити поставки ядерного палива для АЕС в Україні

19 лютого 2018, 09:58

Американська Westinghouse Electric почне поставки свого ядерного палива на енергоблок №3 Рівненської атомної електростанції (РАЕС) в 2021 році.

Про це повідомив віце-президент і керуючий директор компанії Westinghouse Азіз Даг в інтерв'ю Українським новинам.

"Нещодавно підписаний контракт - це і продовження і розширення попереднього контракту з Енергоатомом, завдяки якому ми будемо поставляти паливо не на 6 енергоблоків, а на 7. Це буде енергоблок №3 Рівненської АЕС. Це нова станція для Westinghouse, і ми вперше будемо туди поставляти паливо", - заявив він.

Відео дня

Даг уточнив, що поставки палива почнуться в 2021 році.

Також він додав, що в контракті є пункт про додаткові закупівлі ядерного палива за запитом України.

Станом на лютий, паливо Westinghouse використовується на 6 енергоблоках, а саме на енергоблоках №2 та №3 Південно-Української АЕС (ПУАЕС, Миколаївська область) і на енергоблоках №1, №3, №4, №5 Запорізької АЕС (ЗАЕС, Енергодар, Запорізька область).

Як повідомлялося, в кінці січня Енергоатом підписав контракт з компанією Westinghouse Electric (США) про постачання ядерного палива до 2025 року. Новим контрактом передбачається поставка ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років, що означає розширення і продовження дії поточного договору на шість енергоблоків, термін дії якого закінчується в 2020 році.

У листопаді 2017 року інтерв'ю НВ Бізнес віце-президент Енергоатома Олександр Шавлак висловив надію, що "з 2020 року ми взагалі не будемо залежати від РФ" в питанні постачання ядерного палива.


Компанія Westinghouse працює в Україні з 1992 року, сприяючи диверсифікованості поставок на український ринок ядерного палива. У середині 1990-х років Westinghouse почала свою роботу в країні з модернізації та підвищення безпеки АЕС.

У рамках диверсифікації джерел ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного постачальника, російської компанії ТВЕЛ, Енергоатом в квітні 2014 року уклав договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

Показати ще новини
Радіо NV
X