Американці повідомили про готовність випускати нове паливо для АЕС в Україні

12 березня 2018, 12:30

Консорціум на чолі з Westinghouse Electric Company повідомив про готовність починати випуск палива для реакторів ВВЕР-440, які встановлені, зокрема, в Україні на Рівненській атомній електростанції (АЕС).

Про це повідомили в прес-службі Westinghouse, передає Інтерфакс-Україна.

"Консорціум розробив концептуальний проект палива та визначив, яким чином можна відновити ланцюжок виробництва і поставок збірок паливних елементів для ВВЕР-440... Крім проекту палива, консорціум розробив і підтвердив пов'язані методи і методологію для ліцензування і використання нового проекту палива", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Підготовка до випуску палива була проведена в рамках проекту Європейське постачання безпечним ядерним паливом (ESSANUF), що реалізується з 2015 року.

Партнерами Westinghouse за цим проектом, крім ряду європейських установ, також є український Національний науковий центр Харківський фізико-технічний інститут (NSC KIPT).

Як повідомлялося, наприкінці січня Енергоатом підписав контракт з компанією Westinghouse Electric (США) про постачання ядерного палива до 2025 року. Новим контрактом передбачається поставка ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років, що означає розширення і продовження дії поточного договору на шість енергоблоків, термін дії якого закінчується в 2020 році.

У листопаді 2017 року інтерв'ю НВ Бізнес віце-президент Енергоатома Олександр Шавлак висловив надію, що "з 2020 року ми взагалі не будемо залежати від РФ" в питанні поставок ядерного палива.


Компанія Westinghouse працює в Україні з 1992 року, сприяючи диверсифікованості поставок на український ринок ядерного палива. В середині 1990-х років Westinghouse почала свою роботу в країні з модернізації та підвищення безпеки АЕС.

В рамках диверсифікації джерел ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного постачальника, російської компанії ТВЕЛ, Енергоатом в квітні 2014 року уклав договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.


Енергоатом є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Показати ще новини
Радіо NV
X