Американці перевірять, наскільки чесно українські банки кредитують

11 серпня 2017, 12:49
Американська агенція з питань міжнародного розвитку USAID запустив "таємних покупців" до українських банків та фінкомпаній

Експерти USAID спільно з консалтинговою компанією GFK-Ukraine перевіряють українські банківські та небанківські установи за системою mystery shopping. Дослідження направлене на оцінку якості та чесності споживчого кредитування.

Відео дня

Про це повідомляє прес-служба проекту USAID Трансформація фінансового сектору.

Під час трьох хвиль дослідження перевірятиметься доречність та чесність фінансових порад, які працівники фінанустанов надають українцям.

Під час першої хвилі досліджень експерти проаналізували правдивість реклами споживчих кредитів. "Таємні покупці" детально перевіряють інформацію, яку розкривали перед ними фінансові установи під час продажу кредитних продуктів від етапу консультацій до підписання договору.

Окремо перевірятиметься, чи надається споживачам чітка та зрозуміла інформація про умови договору, про реальну вартість кредиту та ефективну, а не номінальну, як часто буває, відсоткову ставку, про вартість послуг третіх сторін.

"Результати першої хвилі будуть оприлюднені 12 вересня цього року на міжнародній конференції з захисту споживачів фінансових послуг. Друга хвиля дослідження пройде у грудні 2017 року, третя – у червні 2018 року, – повідомила заступник керівника проекту USAID Трансформація фінансового сектору Юлія Вітка. – Під час другої та третьої хвиль ми також будемо оцінювати дотримання фінансовими установами норм нового закону Про споживче кредитування та його вплив на поведінку фінансових установ та споживачів фінансових послуг".

Дослідження також дозволить оцінити ефективність існуючих механізмів реагування на скарги споживачів фінансового сектору. Фахівці з’ясують, наскільки споживачі обізнані та поінформовані самими фінансовими установами про канали подання скарг, наскільки чіткою та зрозумілою є процедура подання скарг, та чи працює вона ефективно.

Показати ще новини
Радіо NV
X