Американці допоможуть підвищити потужність українських реакторів

14 березня 2016, 15:32
Турбоатом (Харків, Україна) і Westinghouse Electric Company (США) будуть співпрацювати для збільшення потужності реакторів типу ВВЕР-1000 АЕС України до рівня 110% від номінального

Про це в понеділок, 14 березня, повідомила прес-служба держпідприємства НАЕК Енергоатом.

Компанії підписали меморандум для координації і співробітництва в цьому напрямку.

Відео дня

"Стратегічне співробітництво з Турбоатомом - прекрасний приклад того, яким чином компанія Westinghouse забезпечує свого клієнта, компанію Енергоатом, інноваційними технічними рішеннями для подальшого підвищення ефективності і безпеки АЕС", - наводяться в повідомленні слова віце-президента і виконавчого директора Westinghouse Азіза Дага.

За його словами, в рамках проекту Енергоатому по підвищенню потужності АЕС Westinghouse має намір співпрацювати з місцевими українськими постачальниками.

У свою чергу президент "Енергоатому" Юрій Недашковський зазначив, що однією з головних цілей головної компанії є повноцінна експлуатація всіх існуючих енергоблоків АЕС, які забезпечують енергетичну безпеку країни.

Генеральний директор "Турбоатому" Віктор Суботін повідомив, що співпраця з Westinghouse і Енергоатому передбачає і розширення програми імпортозаміщення із залученням інших українських заводів.

"Разом з іншим харківським заводом Електроважмаш ми маємо намір розвивати цю ініціативу, зокрема, в частині поставок потужних двигунів і генераторів для АЕС", - сказав він.

Технології Westinghouse є базовими для майже половини робочих атомних електростанцій світу, в тому числі понад 50% атомних станцій Європи.

"Турбоатом" - єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X