Американський СПГ послабив енергетичну кризу в Європі: ціни на газ знижуються п’ять днів поспіль

29 грудня 2021, 09:08

Нинішнє падіння цін на природний газ у Європі триває вже п’ять днів і є найтривалішим періодом зниження цін більш ніж за рік, пише Bloomberg.

Агентство зазначає, що постачання скрапленого газу зі США, яке виросло на тлі зльоту цін минулого тижня, ймовірно, полегшать енергетичну кризу в Європі.

Вчора зниження цін на TTF сягало 9,2%. Дедалі більше суден, що перевозять скраплений природний газ, прямують до Європи. Це викликає очікування, що нові постачання допоможуть збалансувати ринок.

Відео дня

На вихідних кількість суден із СПГ із США, що прямують до європейських портів, зросло на третину - до 20. Поставки до Європи збільшилися, оскільки найбільші покупці в Азії вважають за краще використовувати свої запаси цієї зими замість того, щоб купувати додаткові обсяги.

Нагадаємо, що на початку тижня ціни на газ у Європі різко зросли, оскільки російський Газпром перестав бронювати прокачування газопроводом Ямал-Європа. З 17 грудня компанія скорочувала обсяг бронювань, а з 21 перестала замовляти їх. Тоді ціни на газ на європейській біржі ICE перевищили $2 тис. за кубічний метр і у вівторок досягли рекордних $2138 за тисячу кубометрів. Зростання склало близько 20%. У наступні два дні ціни знизилися на 40% від максимумів початку тижня, оскільки вітер, що посилився, підвищив виробіток вітрової генерації. Крім того, на тлі різкого росту цін надходження до європейської мережі газу з терміналів з прийому СПГ різко зросли. Імпорт СПГ у грудні може бути максимальним за останні сім місяців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X