Американський промисловий гігант підтвердив наміри збирати локомотиви у Кременчуці

15 травня 2018, 14:21

Американський промисловий гігант General Electric (GE) розглядає Крюківський вагонобудівний завод (КВБЗ, Кременчук Полтавської області) як майданчик для локалізації виробництва своїх тепловозів в Україні.

Про це повідомив гендиректор GE в Україні В'ячеслав Феклін в інтерв'ю порталу ЦТС.

"Наша команда провела багато часу в Україні, відвідала низку виробничих майданчиків... Крюківський вагонобудівний завод перебуває в дуже хорошому стані. Попередньо ми плануємо локалізувати виробництво саме тут", - сказав він.

Відео дня

Він зазначив, що ще потрібно інвестувати в розвиток тут експертизи в частині створення тепловозів. Загалом витрати будуть нести обидві сторони. Крім того, зараз переговори про матеріальні інвестиції перебувають на фінальній стадії.

Відзначимо, що раніше підписана угода передбачала, що з часом рівень локалізації буде доведений до 40%.

"Щоб дійти до максимального рівня локалізації 40%, нам необхідно провести кваліфікацію постачальників, включаючи всебічне тестування комплектуючих. Ми не хочемо ремонтувати локомотив через два місяці через те, що компонент вийшов з ладу", - сказав Феклін.

Нагадаємо, в кінці листопада 2017 року Укрзалізниці повідомили, що GE планує розміщувати виробництво на КВБЗ. Однією з причин відмови GE працювати з підприємствами УЗ стало те, що останні спеціалізуються в основному на ремонті, а не на виробництві локомотивів.

Також у лютому 2018 року Укрзалізниця підписала з GE угоду на $1 млрд. Виробництво дизельних локомотивів запущено з початку 2018 року в США, перші поставки заплановані на осінь. Вироблені в Україні деталі мають скласти не менш ніж 10% від усіх комплектуючих.

Показати ще новини
Радіо NV
X