Американський економіст розповів, як перебудувати українську економіку для швидкого зростання
Саме інвестиції з-за кордону стали драйвером зростання в центральній Європі, яка таким чином інтегрувалася в європейський ланцюжок поставок.
Таку думку в інтерв'ю журналу Новое Время висловив Андерс Аслунд.
"Зараз Україна разом з Молдовою, Косово і Боснією та Герцеговиною – найбідніші країни Європи. Вам потрібно серйозно підтягнутися. Ваша економіка – всього лише 1/8 або 1/7 польської економіки. Україні потрібен зростання у 6-7% в довгостроковій перспективі", - підкреслив економіст.
За його словами, є кілька можливих моделей стимулювання української економіки. Наприклад, Україна могла б втрутитися у виробничий ланцюжок Німеччини. Завод Єврокар на Закарпатті у великих обсягах збирає автомобілі лінійки Volkswagen. З урахуванням зони вільної торгівлі це дуже хороший шанс для України, вважає Аслунд.
Шукати фінансування, за його словами, потрібно не тільки у інвестиціях, але і всередині країни.
"Компанії в першу чергу повинні бути прибутковими і інвестувати прибуток у модернізацію. Крім того, можна отримати дешеві гроші від іноземних інвесторів, у яких, на відміну від українських компаній, є доступ до міжнародного ринку кредитів. А після цього і кредитний рейтинг України покращиться, що дозволить внутрішнім інвесторам теж брати гроші в борг на ринку", - запевняє він.
У розмові з НВ Аслунд не тільки дає поради, що робити варто, але і чого не варто. До речі, він категорично проти фінансування компаній державними кредитами. З цього, впевнений він, може вийти тільки корупція.
Крім Європи, радить дивитися в бік Китаю і Середнього Сходу, де є потрібні ринки для українського сільського господарства.
Повне інтерв'ю з Андерсом Аслундом читайте в новому номері журналу Новое Время — №35 від 23 вересня