Активи неплатоспроможних банків не вдається реалізовувати за балансовою вартістю - гендиректор СЕТАМ

11 липня 2016, 15:14
Підпорядковане Міністерству юстицій державне підприємство СЕТАМ за чотири місяці роботи із Фондом гарантування вкладів фізосіб реалізувало 30% заставного майна неплатоспроможних банків, яке Фонд доручив розпродати

За вісім місяців роботи – з листопада 2015-го по червень 2016 року – через систему електронних торгів державпідприємства СЕТАМ вдалося реалізувати арештованого майна та майна неплатоспроможних банків на загальну суму понад ₴1 млрд. Із них понад ₴200 млн – це активи банків у ліквідації, які ФГВФО передав для продажу в СЕТАМ. Про це НВ Бізнес повідомив генеральний директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

Відео дня

Раніше, розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін заявляв, що з 1 січня 2016 року Фонд передав СЕТАМ на реалізацію майнових прав неплатоспроможних банків на суму, що складає близько ₴700 млн. Таким чином, СЕТАМ реалізувало 30% заставного майна.

Фонд у 2016 році планує отримати від неплатоспроможних банків близько ₴7,5 млрд, із них ₴3,8 млрд знаходяться у заставі за кредитами рефінансування НБУ. Саме через СЕТАМ повертає своє рефінансування, продаючи активи банків, НБУ.

За поточний рік ФГВФО вже реалізував майна на близько ₴1 млрд. Загальна балансова вартість активів неплатоспроможних банків складає близько ₴440 млрд. При цьому оціночна вартість цих активів – лише близько 23% від балансової вартості.

«Аткиви від ФГВФО характеризуються високою вартістю і не завжди на них можна знайти клієнтів. Багато активів це права вимоги, тобто це кредити. Проблемні активи, як заведене у світовій практиці, продаються із суттєвим дисконтом, тому знайти клієнта на такий лот, щоб продати його за номінальною ціною, майже не можливо», – каже Вишньов.

За його словами, останнім часом спостерігалося збільшення ціни лотів у ході аукціонних торгів. Наприклад, розглядаючи нерухомість, ціна вище стартової піднялася на 12%, а це додаткові ₴68 млн. «У нас було декілька продажів, коли ціна в результаті торгів зростала більше ніж у два рази. Тому система електронних торгів дає свої позитивні результати», – каже Вишньов.

СЕТАМ вже готується до того, аби у подальшому підключитися до роботи із системою електронних продажів, аналогу ProZorro, який запускає Мінекономрозвитку спільно із НБУ та ФГВФО. «Коли даний пілотний проект набуде розповсюдження, то ми, звичайно, будемо підключатися до даної системи», - повідомив Вишньов.

Показати ще новини
Радіо NV
X