Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Аграріям на третину скоротили програму держпідтримки

7 грудня, 09:53
106
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Загальна сума держпідтримки АПК в 2018 році скоротиться на 2 млрд грн

Фото: pixabay / Munruthel

Верховна Рада прийняла закон зі змінами до державного бюджету на 2018 рік, який скорочує фінансування за трьома програмами підтримки АПК в цілому на 2,1 млрд грн - до 4,2 млрд грн.

Відповідна зміна міститься в прийнятому в другому читанні і в цілому законі №9369 з техніко-юридичними правками, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, фінансування за бюджетною програмою підтримки галузі тваринництва зменшується на 979 млн грн - до 3 млрд грн, підтримки фермерських господарств - на 850 млн грн, до 150 млн грн, підтримки сільгосптоваровиробників - на 250 млн грн, до 695 млн грн.

"Ми виступаємо категорично проти таких змін. Ті 2 млрд грн, що нібито "заощадив" уряд, повинні бути виплачені аграріям. "Економія" ж виникла виключно в результаті потворного механізму розподілу коштів, який фактично залишив сільгоспвиробників без державної допомоги. Всі найбільші аграрні асоціації ще в минулому році попереджали, що все саме так і буде", - прокоментував рішення парламенту заступник голови Всеукраїнської аграрної раді Михайло Соколов.

Міністерство аграрної політики і продовольства по станом на 30 листопада 2018 направило аграріям 2,6 млрд грн з 6,3 млрд грн, виділених з бюджету на державну підтримку агропромислового комплексу в цьому році, що склало 41%.

Нагадаємо, прийнятим законом Рада також перерозподілила ряд витрат, зокрема, збільшила фінансування пенсій на 10,8 млрд грн.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися