Ахметов зупинив видобуток вугілля на своїх підприємствах Донбасу

9 березня 2017, 19:26
Найбільший приватний український енергетичний холдинг ДТЕК Енерго зупинив майже всі вугільні шахти в підконтрольних проросійським сепаратистам районах Донбасу через транспортну блокаду

"Вона в режимі простою. Але контролюється нами. Шахти Ровенькиантрациту і Свердловськантрациту теж у простої", - цитує Reuters прес-службу ДТЕК Енерго про стан шахти Комсомолець Донбасу.

Відео дня

Ці шахти в 2016 році забезпечили 9 мільйонів тонн вугілля, або більше третини видобутку холдингу, контрольованого бізнесменом Рінатом Ахметовим. Антрацит в основному використовується на теплових електростанціях холдингу.

На питання про причини простою, співробітник прес-служби відповіла: "А куди вантажити?".

Влада України попереджала, що блокада Донбасу загрожує залишити мільйони людей без світла і тепла, зупинити заводи і позбавити країну $2 мільярдів експортної виручки.

Найбільший металургійний комбінат України Арселорміттал Кривий Ріг, контрольований ArcelorMittal, повідомив в четвер, що стурбований можливими перебоями з електрикою і сировиною.

"В енергосистемі України зберігається напружена ситуація, вже отримані рекомендації знизити споживання електроенергії", - повідомила компанія в четвер.

Можливим наслідком блокади може стати скорочення виробництва, оскільки вже зараз підприємство зазнає нестачу вугілля марок АШ і АС, які є критичною сировиною для агломераційного і металургійного виробництв. Запаси цих сировинних матеріалів вичерпуються, і компанія стурбована можливими ризиками щодо майбутніх поставок", - йдеться в повідомленні Арселорміттал Кривий Ріг - одного з основних експортерів України.

25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірський-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і цигарок.

Пізніше активісти погодилися пропускати вагони з вугіллям за умови посилення контролю над тим, що провозиться на окуповані території.

16 лютого активісти блокади торгівлі з окупованої частиною Донбасу встановили блокпост поблизу селища Золоте Луганської області.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X