Ахметов за рік збіднів на $2,6 млрд, Фірташ розбагатів на $300 млн

31 жовтня 2019, 10:14

Статки олігарха Ріната Ахметова, який очолює рейтинг топ-100 найбагатших українців, у порівнянні з минулим роком зменшилися на $2,6 млрд.

Згідно з рейтингом, який складає журнал НВ спільно з інвесткомпанією Dragon Capital (власник НВ), вони становлять $9,6 млрд.

Свій особистий рекорд Ахметов поставив в 2011 році, коли його статки сягнули $25,6 млрд. І якщо вісім років тому багатство олігарха дозволяло йому претендувати на 12-е місце в світовому рейтингу мільярдерів за версією Forbes, то тепер він не дотягує і до 140-го рядка, який займає акціонер російського консорціуму Альфа-груп Герман Хан ($9,7 млрд).

Відео дня

Андрій Беспятов, керуючий директор аналітичного департаменту Dragon Capital, пояснює падіння статків Ахметова і ряду інших учасників рейтингу тим, що частка сировинних товарів все ще домінує в українському експорті, тому коливання світових цін на цю продукцію, як правило, з низькою доданою вартістю, миттєво позначаються на результатах діяльності українських бізнесменів. За перші дев'ять місяців 2019 року в порівнянні з тим же періодом минулого року сталь впала в ціні на 17%, вугілля - на 33%. У той же час на 41% зросла вартість руди.

«Ця галузь (гірничо-металургійна) залишається найбільшою - майже 30% від оцінок всіх активів багатіїв. За цей рік її вартість впала більш ніж на чверть», - зазначив Беспятов.

За перше півріччя EBITDA Метінвесту, металургійної компанії Ахметова, впала на 33%, а чистий прибуток - на 39%. У першій половині року міжнародні продажі знизилися на 7% в порівнянні з аналогічним періодом 2018-го.

Крім того, чистий прибуток ДТЕК, енергетичного холдингу Ахметова, за перше півріччя впав на 38,2%, до 3,3 млрд грн. У холдингу пов'язують це зі зміцненням нацвалюти.

Є втрати у Ахметова і в політичному впливі. Опозиційний блок, з яким пов'язують мільярдера, не пройшов до парламенту. Близькими до колишнього донецького мільярдера можна вважати не більше семи мажоритарників. Проте Ахметов зумів знайти точки дотику з новою владою: в кінці жовтня його структури провели спільно з Кабміном і президентом два масштабних форуми в Маріуполі - інвестиційний і гуманітарний. А ще мільярдер купив 200 автомобілів-швидких для держлікарень.

Найбільше примножив свої статки в абсолютному значенні власник Group DF Дмитро Фірташ - на $300 млн (до $792 млн). Це дозволило йому повернутися в першу десятку найбагатших українців і зайняти восьме місце.

Фірташ вже кілька років перебуває у Відні: його адвокати намагаються зупинити процес екстрадиції олігарха в Штати, де його підозрюють у змові з метою виплати хабарів в Індії.

Незважаючи на це, бізнес-справи Фірташа налагоджуються. Його медіагрупа Інтер продовжує бути одним з найбільш впливових гравців на вітчизняному ринку з часткою приблизно 20%. Крім того, дорожчає елітна нерухомість мультимільйонера: наприклад, його вілла на Французькій Рив'єрі в комуні Сен-Жан КапФерра підскочила в ціні.

Однак у вересні цього року Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав монополістом на ринку азотних добрив хімічну компанію Ostchem Фірташа, зажадавши розділити бізнес. Крім того, структура олігарха отримала від АМКУ штраф в розмірі 107 млн грн.

Нагадаємо, рейтинг 100 найбагатших українців був опублікований сьогодні. Перші місця, як і в минулому році, зайняли Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Вадим Новінський, Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Топ-5 найбагатших українців, які в сумі володіють $16,6 млрд, в цьому році втратили $3,8 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X