Аграрний фонд буде регулювати ціни не тільки на зерно

26 липня 2016, 08:26
2604
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

pixabay / luis-e

Нішеві культури також будуть у запасах Аграрного фонду

Аграрний фонд (публічне акціонерне товариство), крім закупівель зерна, буде поповнювати запаси і нішевими культурами

Про це НВ Бізнес розповів голова правління компанії Андрій Радченко.

"Якщо ліквідність ринку продовольчого зерна велика, тобто його просто купити, то ліквідність нішевих культур – гречки, вівса і жита – дуже маленька", – сказав він. При цьому Раченко зазначив, що закупівлі потрібно планувати заздалегідь, ще на стадії сівообігу.

Такі закупівлі потрібні, упевнений директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Будь-яка держава повинна мати стратегічні запаси продовольства і інших товарів.

За його словами, нішеві культури потрібні, оскільки вони фактично забезпечують правильне харчування. Наприклад, гречка є однією з найбільш необхідних в раціоні. "А коли ми бачимо, що ціни на неї можуть бити світові рекорди, це забезпечить не тільки продовольчу безпеку, але і стабілізацію цін", – пояснює він.

Іноді, продовжує Дорошенко, достатньо навіть обсягу в 5-10%, щоб серйозно вплинути на ринок.

Аграрний фонд в Україні виконує функцію державного інтервенційного агента, говорить виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу Олександр Жемойда. Така практика досить поширена. Наприклад, такі закупівлі існують в ЄС. А ось форвардні закупівлі застосовуються в США. В Україні це допомагає сільгоспвиробникам отримати частину фінансування за попередньою оплатою.

Аналітик зернових ринків компанії Проагро Ярослав Левицький також відзначає необхідність закупівлі нішевих культур. "Головне – щоб на це були гроші", – говорить він. Левицький каже, що збір жита щороку зменшується, так як її невигідно вирощувати. І вже в цьому році були імпортовані досить великі обсяги білоруського жита.

З іншого боку, додає керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій, важливо уникнути корупційної складової. Поки незрозуміло за яким принципом вибирають партнерів, у яких Аграрний фонд буде купувати або продавати продукцію.

А ось чи дійсно Аграрний фонд зможе вплинути на ринкові процеси буде залежати від того, як вони будуть діяти. Якщо вони будуть працювати як трейдери і купувати продукцію за мінімальною ціною, а продавати за максимальною, це нічого не змінить, каже Левицький. А у разі виходу на ринок з інтервенціями в період дефіциту або для того, щоб збити спекулятивні ціни, ефект буде позитивний.

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"
Події

Сьогодні, 11:39

article_img
Джокер, офіцерська кісточка та інші офіційні особи. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Країни

Сьогодні, 09:29

article_img
Дольче Віта. За формування громадської думки в РФ пропагандисти отримують шалені гроші

Головне

Геополітика

Сьогодні, 13:05

article_img
Стане величезною помилкою. Керрі прокоментував імовірність наступу Росії на Україну
Країни

Вчора, 20:20

article_img
В Албанії тисячі протестувальників вимагають відставки прем'єр-міністра
Геополітика

Вчора, 16:05

article_img
У Венесуелі військові генерали й опозиція ведуть таємні переговори – Болтон