Аграрна галузь країни увійшла у фазу застою – Перша шпальта

1 коментувати
Впровадження нових технологій може підвищити врожайність
Фото: pixabay / L0nd0ner

Впровадження нових технологій може підвищити врожайність

Попри переможні реляції Мінагрополітики про рекордні врожаї та об’єми експорту зернових,  аграрна галузь уповільнила темпи розвитку, говориться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ)

За підрахунками Асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ), у цьому році вітчизняні аграрії зберуть 62-63 млн тонн зернових, тобто майже стільки ж скільки за останні 3-5 років.

"Враховуючи це, ситуацію на зерновому ринку можна характеризувати, як застій", – вважає генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький.

У порівнянні с Євросоюзом та США врожайність у нас на 30-40% менша, через набагато менші, ніж у розвинутих країнах, інвестиції, каже Наталія Шпигоцька, аналітик ІК Dragon Capital

За словами генерального директора СП Нібулон Олексія Вадатурського Україна могла би виробляти у два рази більше. При цьому аграріям не потрібні ні пільги ні субсидії. Адже умови для вирощування зернових у нас в країні набагато кращі за європейські. "Коли до мене прийшли перші угорці, вони сказали, що "у вас така земля, що не забудь посіяти, там виросте", – розповів Вадатурський.

"Проблема України в тому, що Україні пощастило з родючою землею, та хорошими погодними умовами. Це означає, що у нас є можливість вирощувати зерно з мінімальними витратами", – вважає Олександр Паращій, керівник аналітичного департаменту ІК Concorde Capital. Отже, багато хто в Україні продовжує працювати за старими технологіями і не бажає підвищувати ефективність роботи.

Змінити ситуацію можна за двох умов, вважає Висоцький: "Для того, щоби мати вищу врожайність, треба впроваджувати інший рівень технологій. Для того, щоби впроваджувати інший рівень технологій, потрібно два фактори: по-перше, фінанси, а по-друге, кваліфікований персонал".

А також створити більш прозорий зерновий ринок і покращити нормативну базу, зауважує Вадатурський. Адже за його даними, сьогодні понад 30% врожаю виробляється тіньовим бізнесом, що не сприяє росту врожайності. Бо там йдеться не про ефективне виробництво, а про отримання прибутку за мінімальних інвестицій.

Також у випуску дивіться інтерв’ю генерального директора однієї з найбільших пивоварних компаній країни Carlsberg Ukraine Євгеном Шевченком.

Завершує випуск огляд економічних нових тижні від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: