Агентство Moody’s підвищило кредитний рейтинг України

26 серпня 2017, 13:10
Рейтингове агентство Moody’s Investors Service підвищило рейтинги уряду України в українській і іноземній валюті на одну сходинку, з Caa3 до Caa2, і змінило прогноз зі "стабільного" на "позитивний", йдеться у повідомленні на сайті агенства

Рейтинг Саа3 означає близькість до дефолту (або вже дефолт) з невеликим шансом повернення коштів. При рейтингу Саа2 зобов'язання країни вважаються дуже спекулятивними.

Відео дня

В агенції підвищення рейтингу пояснили загальним впливам структурних реформ в Україні, які можуть допомогти урядові впоратися з борговим навантаженням, а також поліпшенням позиції країни на зовнішніх ринках.

У прес-релізі також відзначили "позитивний імпульс реформ", який може призвести до дальшого поліпшення надійності внутрішнього і зовнішнього боргу України.

"Такий імпульс реформ також підтримає поновлення доступу України до світових ринків капіталу, що полегшить шлях до рефінансування значних виплат за зовнішнім боргом, які настануть, починаючи з 2019 року", – йдеться в повідомленні агентства.

Нинішнє зростання рейтингу обмежене лише однією сходинкою через тягар виплати зовнішніх боргів, який настане через кілька років. Така ситуація буде вимагати значного фінансування в іноземній валюті, повідомило агентство Moody’s.

Коментуючи оцінку агентства, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що це є свідченням успіху структурних реформ.

"Ми пишаємося тим, що міжнародне агентство визнало наші досягнення в сфері прозорості газового сектору, державних закупівель, оподаткуванні, банківському секторі. І ми розуміємо, що наші партнери очікують на реалізацію вже заявлених Урядом реформ, зокрема, пенсійної системи, приватизації, земельнихвідносин", - цитує Гройсмана Урядовий портал.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X