Фінансова система Афганістану знаходиться на межі колапсу — голова одного з найбільших банків
Фінансовій системі захопленого талібами Афганістану загрожує колапс.
Про це в інтерв'ю BBC сказав Сайед Муса Калім аль-Фалахі, виконавчий директор Ісламського банку Афганістану, який через захоплення Кабула талібами втік до Дубая (ОАЕ).
За його словами, афганці масово знімають гроші з банківських рахунків.
«Відбувається тільки виведення коштів, більшість банків не працюють і не надають повний спектр послуг», — розповів аль-Фалахі.
Він також розповів, що жінки, які працюють в Ісламському банку Афганістану, повертаються на роботу, хоча і були побоювання щодо того, чи зможуть вони продовжувати працювати.
15 серпня бойовики захопили столицю Афганістану Кабул і оголосили про загальну амністію для чиновників колишнього уряду. Президент Афганістану Ашраф Гані пішов у відставку і покинув країну.
19 серпня Талібан проголосив утворення «Ісламського емірату Афганістану». Талібан заявляв, що в Афганістані «демократії не буде» — основою управління стануть закони шаріату.
В країні розгортається економічна криза. У банкоматів шикуються довгі черги, оскільки заборонено знімати більше $200 в тиждень. Засуха і голод змушують тисячі людей їхати з сільської місцевості в міста. Всесвітня продовольча програма попереджає, що до кінця місяця продовольство може закінчитися, в результаті чого до 14 мільйонів людей опиняться на межі голоду.