Адмінсуд Києва за позовом Тимошенко визнав недійсною постанову Кабміну про підвищення цін на газ для населення

4 березня 2019, 15:21

Окружний адміністративний суд Києва визнав недійсною постанову Кабміну №315 від 27 квітня 2016 року, яким визначався порядок формування ціни на природний газ для населення.

Про це повідомляється на порталі "Судова влада України".

Позов до уряду подали лідер Батьківщини Юлія Тимошенко і громадська організація "Тарифна мобілізація". Справа розглядалася з 2016 року.

Відео дня

"Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив таке рішення у зв’язку з порушенням урядом порядку прийняття оскаржуваної постанови в частині її погодження з секретаріатом Енергетичного Співтовариства та Державною регуляторною службою України, оприлюднення проекту постанови та інше, що загалом призвело до усунення від участі у прийнятті оскаржуваного рішення значного кола заінтересованих осіб. Вказані порушення були визнані судом суттєвими та такими, що свідчать про недотримання при прийнятті даної постанови вимог нормативних актів, що мають вищу юридичну силу", - йдеться в повідомленні.

У Батьківщині заявили, що тепер у юристів є база для оскарження всіх інших постанов про встановлення ціни на газ, які були прийняті аналогічним чином.

"Ми добилися того, щоб суд визнав постанову КМУ незаконною, протиправною і нечинною з моменту ухвалення, щоб створити юридичну базу для повернення надлишково сплачених коштів  у результаті дії цієї постанови", - заявив представник Тимошенко в суді Олександр Трохимець.

Згідно з постановою №315 від 27 квітня 2016 року, з 1 травня 2016 року по 31 березня 2017 року Нафтогаз поставляв газ виробникам теплової енергії за регульованою ціною в розмірі 4942 грн/1 тис. куб. м (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, а також податків і зборів, що включаються до вартості природного газу), а для виробництва теплової енергії для релігійних організацій - у розмірі 2471 грн/1 тис. куб. м. Гранична роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів не могла перевищувати 6,879 грн/1 тис. куб. м.

Зараз ціна газу для населення визначається постановою № 867 від 19 жовтня 2018 року. Вона становить 8548,9 грн/1 тис. куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X