Абромавичус розкритикував роботу Фонду держмайна: заангажовано і непрозоро

22 квітня 2016, 10:06
Робота Фонду держмайна (ФДМУ) є вкрай неефективною, відомство має стати політично незалежним і пройти реструктуризацію і скорочення працівників

Саме так вважає екс-міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, пише Інтерфакс-Україна.

"ФДМ - структура повністю не реструктуризована, як ДФС. Ця структура радянська, вона громіздка. Вони займаються всім чим завгодно: і ліквідацією, і реструктуризацією, і управлінням, і продажем", - сказав екс-міністр.

Відео дня

Крім того, у ФДМУ вкрай застаріла методика оцінки, що також є малоефективним.

"Потрібно розігнати звідти більшість людей. Повністю відмовитися від безлічі функцій і, швидше за все, передати роль продажу найважливіших об'єктів зовсім іншій структурі - швидше за все, новоствореній. Тому що, як показує практика останніх півтора років, найуспішніші реформи робляться командами реформ ", - зазначив Абромавічус.

Екс-глава Мінекономрозвитку підкреслив також, що ФДМ, "начебто", підпорядковується Кабміну, проте в ньому присутній і президентська вертикаль.

"Фонд необхідно зробити більш незалежним, ізолювати від політичних рішень, серйозно реформувати, позбутися від зайвих функцій і зосередитися на приватизацію", - зауважив Абромавичус.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект, який дозволив Кабінету міністрів почати приватизацію великих держпідприємств.

Пізніше Абромавичус заявив, що велика приватизація в Україні відкадається на рік. Він заявив приватизація вкрай необхідна, оскільки кількість підприємств у власності держави надлишкова - близько 3 тис., з яких 2 тис. не працюють, а на ТОП-100 припадає 80% виручки і 90% активів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X